Bydlení Interiér Tipy & Triky

4 rady, které vám pomůžou zbavit se zápachu v místnosti

Napsáno JanaPK

4 rady, které vám pomůžou zbavit se zápachu v místnosti

Někdy to u nás doma prostě nevoní tak, jak bychom si přáli. Není důležité, jestli za to může připálená bábovka, odpadky, které jsme zapomněli vynést před odjezdem na chalupu nebo pach zatuchliny, je třeba tyto nepříjemné odéry co nejrychleji zlikvidovat.

Nejprve udělejte průvan

Zní to jednoduše a také to jednoduché je – pokud se potřebujete v bytě zbavit zápachu z čehokoliv, je důležité vyměnit vzduch. To se podaří nejlépe, když otevřete všechna okna a důkladně vyvětráte. V kombinaci s odstraněním zdroje zápachu (připálené jídlo, vynesení odpadků, vyčištění odpadu ve dřezu a podobně) se tak zbavíte toho nejhoršího odéru.

Ocet vytáhne pach kouře i z nábytku

Kdo se zajímá o možnosti úklidu bez použití chemie, ví, jak skvělým je ocet pomocníkem v domácnosti. Další jeho užitečnou vlastností je absorpce nepříjemných zápachů. Můžeme použít octovou vodu k omytí vnitřku lednice či mikrovlnné trouby, pomáhá při odstranění pachů z pračky.

Ocet ale dokáže vytáhnout i zápach kouře ze sedačky, koberce a dalšího nábytku, stačí umístit v pokoji mísu s octem.

I soda je v domácnosti užitečná

Na koberec či čalouněnou sedačku můžete použít i sodu. Stačí ji nasypat na povrch a nechat nějaký čas působit – například přes noc. Potom důkladně vyluxujte vysavačem.

Je vhodná také na zbavení zápachu z odpadu ve dřezu, tam ji přelijte horkou vodou a nechte působit.

Uklidit a provonět

Jestliže jsme se zbavili zdroje zápachu nebo jsme ho neutralizovali (například pachu z bot, který je cítit v předsíni, se účinně zbavíte solí, kterou nasypete do bot přes noc), je dobré podle míry zamoření vyprat záclony a závěsy, kde se pach může stále držet.

Nakonec použijte některý z domácích nebo kupovaných osvěžovačů vzduchu. Pomůže povařit aromatické bylinky (máta, heřmánek, tymián, mateřídouška, levandule), dát na topení kůru z citrusů, případně použijte aroma lampy.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment