Zahradní stavby

Jak zazimovat zahradní krb

Napsáno Nikol Blahova

Zahradní krb či gril si získává na čím dál větší popularitě. Možná jste si během léta i vy s přáteli či rodinou poseděli u rozpáleného ohně a veselé zábavy. Nyní je ale ten správný čas pro jeho důkladné vyčištění a patřičné zazimování. Inu sezona skončila a teď je řada na vás. 

Čištění zahradního krbu nepodceňujte!

Mnoho lidí údržbu zahradního krbu nebere příliš vážně. V důsledku toho jsou krby zanešené. Ideální stav je ten, kdy zahradní krb čistíte pravidelně, ovšem buďme k sobě upřímní – ne každý si na tento úkol dokáže najít čas. Čištění krbu je důležité nejen z pohledu hygienického, ale i estetického nemluvě o snížení rizika vzniku požáru. Uklidníme vás, že nepotřebujete žádné speciální prostředky. 

Zahradní krb a konec topné sezony

Jestliže jste se jako spousta jiných na čištění krbu „vykašlali“ je konec sezony vaší poslední šancí. V zimě je zahradní krb nevyužitý a je třeba jej pořádně zazimovat. Nejlepšího výsledku dosáhnete s pomocí krbového vysavače. Jestliže je váš zahradní krb hodně znečištění, nebojte se použít patřičný saponát. Použijte drátěný kartáč, vodu a seškrabejte veškeré nečistoty.

Na co byste neměli zapomenout?

Kromě vydrhnutí samotného krbu jsou zde i další náležitosti, na které byste neměli zapomenout. V první řadě je to určitě kontrola ohniště, které by nemělo být nikterak poškozené. Přes zimu nechte otevřené vzduchové ventily, které zahradnímu krbu napomohou s vysušováním. V krbu nesmí zůstat žádný popel, který by mohl zvlhnout a následně způsobit korozi.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment