Bydlení Byty Domy

Platit nájem nebo bydlet ve svém? Známe pro a proti!

Napsáno Nikol Blahova

Nájem nebo vlastní bydlení? Názory na tuto otázku se hodně rozchází a zatímco někdo nedá na bydlení v panelákovém bytě dopustit, jsou mezi vámi tací, kteří by bydlení v domečku za nic na světě nevyměnili. Na tuto otázku zkrátka neexistuje jednoznačná odpověď. Každá varianta má samozřejmě svá pro a proti, na která je třeba brát ohled, stejně jako na skutečnost, že každému vyhovuje něco jiného. Pokud si i vy pohráváte s myšlenkou, zda je jednodušší platit nájem a o nic se nestarat, či je lákavější bydlení ve svém, kde jste páni nejen svého času, ale i složenek, přečtěte si dnešní článek. Kdo ví, možná vám v lecčem napoví!

Zaplatím nájem a mám klid!

Tak podobnou větu si tu a tam řekne každý, kdo žije v bytě. Je to na jednu stranu pravda – jednou měsíčně zaplatíte nájem a složenky za vodu či elektřinu a v podstatě se o nic dalšího nemusíte starat. Jakmile se něco rozbije, řešíte to se správcem panelového domu. Nemusíte se starat o stav vodovodního potrubí, nemusíte platit za zateplení – v podstatě nemáte na starost vůbec nic, což mnoha lidem plně vyhovuje. 

Bydlím si ve svém a jsem pánem svého času i bydlení!

Oproti lidem žijících v bytě se staví lidé žijící v rodinných domcích. I oni vidí na svém rozhodnutí jen to nejlepší, například že nemusí řešit žádný měsíční nájem, což je jistě výhoda a pokud již měsíčně něco splácí – například hypotéku – vědí, že si platí svoje a nestrkají peníze do kapsy někomu jinému. Další nespornou výhodou bydlení v domku je fakt, že si zde můžete dělat co se vám zamane, v pronajatém bytě ale takové možnosti nemáte. A to je třeba pečlivě zvážit. 

Konečné rozhodnutí?

Ptáte se, k jakému závěru jsme tedy společně došli? Obecně je to tak, že si každý musí vybrat sám. Pokud vám vyhovuje ona pohodlnost pojící se s bydlení v pronajatém bytě, kde si sice nemůžete moc pískat co se týče úprav, ale v podstatě nemáte žádné starosti – bydlete v bytě. Pokud ale toužíte po svobodě a moci dělat si co chcete, a to nejen co se týče aktivit, ale i úprav na bydlení – bydlete v domečku. Rozhodnutí je jen a jen na vás. 

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment