Recepty Vaření

Tip na nedělní oběd: Pečené vepřové se švestkami

Napsáno Nikol Blahova

Zítra je neděle, která si vyžaduje speciální sváteční recept – proč tedy nevyzkoušet pečené vepřové se švestkami, na kterém si zaručeně smlsne celá rodina? Vepřové maso se dá připravit na nespočet způsobů, přesto si ale drtivá většina skálopevně stojí za tím, že pečené chutná nejvíce. Jestliže chcete svým blízkým připravit skutečně lahodnou hostinu, po kterém se všichni budou olizovat až za ušima, nenechte si ujít náš dnešní recept. Příprava tohoto hlavního jídla není vůbec složitá a jistě oceníte i skutečnost, že nepotřebujete spoustu surovin. Pečené vepřové se švestkami připravíte do hodinky a pak už si jen můžete společně s vaší rodinou pochutnat na slavnostním nedělním obědě, který si jistě všichni zasloužíte!

Co budete potřebovat

Na přípravu tohoto slavnostního hlavního chodu potřebujete jen několik surovin, takže se nemusíte bát, že byste to či ono v neděli dopoledne sháněli po sousedech. Budete potřebovat:

  • vepřové maso – 1kg kotlety nebo kýty (podle toho, co máte radši)
  • 150 g sušených švestek (vypeckovaných)
  • 300 ml bílého vína (nejlépe suchého)
  • 8 lžic oleje
  • 3 snítky čerstvého tymiánu (nasekaného)
  • sůl a pepř na dochucení

Jak postupovat s přípravou

Pečené vepřové se švestkami nemá složitou přípravu, tudíž nečekejte, že byste museli stát u plotny již od samého rána a jen stěží byste oběd stihli připravit na dvanáctou. Příprava vám zabere zhruba hodinku.

  1. Ze všeho nejdříve si připravte maso. To několikrát nařízněte a následně jej z obou stran osolte a opepřete. Takto připravené maso uložte do pekáčku nebo zapékací misky a podlijte jej bílým vínem. Pokapejte olejem a posypte nasekaným tymiánem. Na závěr kolem masa rozložte sušené švestky a dejte péct do trouby na 200°C. Prvních cca 20 minut maso pečte přikryté, následně ještě 30 minut odkryté. Dobré je během pečení maso několikrát přelít vypečenou šťávou.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment