Bydlení Inspirace pro bydlení

Jak zařídit pokoj pro hosty

Pro někoho zbytečnost, pro jiného užitečný prostor. Tak či tak je vhodné mít připravené místo, kde se návštěva může cítit příjemně. Pokoje pro hosty rozhodně nejsou zbytečností a je fajn s nimi předem počítat. Tu a tam se stane, že někdo na návštěvu přijede a přespí. Ať už vítáme hosty u nás doma pravidelně či jen zřídka je fajn, pokud můžeme nabídnout i hostům kousíček soukromí. Vhodné to není jen pro návštěvu, ale i nás samotné.Ložnice podle feng shui

Místo dětského pokoje

V běžných bytech, kde s námi žijí stále děti, jde o docela luxusní záležitost vzhledem k malým bytovým prostorům. Pokud však už děti vylítli z hnízda a nevíte, co s volným pokojem – vytvořte pokoj pro hosty. I děti se rády vracejí domů a většinou už ne sami. Určitě jim nebude vadit, když jejich bývalý dětský pokoj předěláte. Určitě je to lepší než si dělat v bytě nepořádek vytahováním matrací a přeskakovat kufry.

Vybavení pokoje pro hosty

Vybavení pokoje vás nemusí rozhodně zruinovat. Potřebovat budete samozřejmě postel a pár dalších kousků. Vybavuje se většinou pro dvě osoby, což značí širokou postel či dvě úzké. Dobrou volbou může být i rozkládací pohovka. Dále by v pokoji neměl chybět stoleček a křesílko. Návštěva si ráno může dát kafe, zatímco vy ještě spíte. Jestliže chcete náklady stlačit, co nejníže nemusíte ani kupovat skříň. Vystačí kostra na věšáky a policová sestava.

Jak udělat pokoj funkční i bez hostů

Pokoj nemusí zet prázdnotu, když zrovna nemáte žádnou návštěvu. Může sloužit, jako odpočinková místnost pro četbu knížky. To ovšem znamená i patřičné čtecí osvětlení. Pokud prostor dovolí, můžete pokoj využít prakticky na cokoliv: cvičení, šicí místnost, žehlicí místnost. Zařiďte si pokoj tak, abyste se tam cítili pokaždé dobře vy i návštěva. Klidně tam můžete mít i druhou televizi. Nezapomínejte ani na bytovou dekoraci, květiny, zrcadlo, hodiny a poličky.

 

 

 

 

 

 

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment