Bazény Exteriér

Jak udržet čistou vodu v bazénu?

Napsáno Nikol Blahova

Koupání v bazénu k létu neodmyslitelně patří. Nejteplejší roční období je pomalu za dveřmi a mnozí z vás se chystají na zahájení letošní koupací sezóny. Ničím nerušená pohoda u bazénu na zahradě – tak si většina lidí představuje spokojeně prožité léto. Onu pohodu ale dokáže zkazit špinavá voda v bazénu. Možná se i vy dopouštíte nechtěných chyb, které stojí za znečištěnou vodou a nechutí do bazénu vstupovat, nemluvě i povinnosti jej znova a znova čistit. S dnešním článkem již chyby dělat nebudete – necháte se inspirovat? 

S krémem na těle je do bazénu vstup zakázán!

Tzv. chyba začátečníků, aneb když máš na těle krém, ani pohledem nezavazuj o bazén! Jinými slovy – to nejhorší, co můžete vodě v bazénu udělat, je vlézt do ní celí namazaní krémem na opalování. Jakmile tak učiníte, chlor, který je ve vodě, se ihned začne uvolňovat a podél okraje bazénu vám vytvoří nepříjemně vyhlížející bílý sliz – a věřte, že toho se budete zbavovat jen stěží. Naše rada zní: jakmile se namažete krémem, vydržte alespoň hodinu – nejlépe dvě – než vlezete do bazénu.

Když je filtrace málo

Další velice známá a častá chyba: jakmile je venku pěkně, svítí sluníčko a hřeje vysoká teplota, zapnete filtraci, ovšem jakmile je zataženo, ošklivo a zima, na bazén si ani nevzdechnete. A to je velká chyba. Pamatujte, že voda v bazénu potřebuje každodenní péči a to za jakéhokoli počasí – ať už prší nebo svítí sluníčko – a i tehdy, když si například během prázdnin odjedete na dovolenou. Rada pro vás: před odjezdem je dobré pořídit si spínací hodiny na zásuvku.

Řasy musí pryč – ale jak?

Zákeřné řasy, vzniklé v důsledku zkažené vody, čas od času potrápí každého, kdo se péči o bazén tolik nevěnuje. Zkažená voda vás může nemile překvapit především v hodně teplém počasí, ovšem vy můžete být o krok napřed! Při jejich odstraňování je dobré postupovat vzhledem k tomu, v jakém stádiu se nachází – jakmile je voda jen mírně nazelenalá, stačí použít šokovou terapii, když to nepomůže, nezbude vám nic jiného, než vodu kompletně vyměnit. A příště si dát pozor. 

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment