Komerční články

3 tipy jak ušetřit za topení

Napsáno angelo

Ono se to lehko řekne, ale hůř provede, navíc v zimním období je nepředstavitelné, že bychom měli topit méně. Nastavit ideální teplotu a nechat topení naplno je pohodlné, ale určitě ne pro naši peněženku. Ovšem přeci jen existuje možnost, jak i během zimní sezóny ušetřit. Zajímá-li vás toto téma, jak ušetřit za topení, pak si nenechte ujít další řádky.

Zimní období a topná sezóna má svá jasná pravidla, díky kterým ušetříte nemálo financí za vytápění. Během topné sezóny větráme krátce a intenzívně několik minut, aby se vyměnil vzduch v místnosti. Příliš dlouhé větrání způsobuje velké tepelné ztráty. Tak docílíte kvalitního vzduchu a zároveň nebudete muset vynaložit více energie na opětné vytopení. Radiátory se nastavují na správnou teplotu, aby nebylo zbytečně přetopeno. Na noc je lépe teplotu snížit a při odchodu z domů zvolit pouze udržovací režim. Přečtěte si jaké další opatření učinit.

Zamezte průniku chladu dovnitř

Nejdůležitější ze všeho je, aby se zima nedostala dovnitř. Máte-li dojem, že cítíte proudit chlad skrze okna či dveře dovnitř, je potřeba samolepicí těsnící pásky na okna a dveře. Jedině tak zabráníte tomu, aby se zima stala vašim společníkem. Jedná se o efektivní řešení, které zvládnete instalovat sami bez složitých pracovních nástrojů a pomůcek.

Radiátory netopí na plný výkon

Častým problémem mohou být i radiátory, které nehřejí tak, jak by měly. Jestliže je to i váš případ, bude nutné radiátory nechat zkontrolovat a odvzdušnit je. Samoodvzdušňovací ventil na radiátor odstraní vzduch z radiátoru a tím pomůže udržet jeho výkon. Montáž zvládnete sami, případně požádejte o pomoc někoho zkušeného.

Reflexní fólie za radiátor

Jakmile jste si jistí, že jsou radiátory v pořádku, přemýšlejte, kde teplo ještě může unikat. Teplo stoupá, ale zároveň se šíří do stran. Teplo, jež se šíří směrem do místnosti využíváme na vytápění daného interiéru. Co však s teplem, které uniká směrem ke stěně? Tímto teplem vyhříváme zeď a dále se teplo skrze zdi dostává ven, což je velmi neefektivní. Stává se to často ve starších domech. Toto teplo můžete však využít díky reflexní fólie za radiátor a vrátit jej zpět do místnosti. Ztráty tepla tak snížíte až o 95%. Jedná se o speciální fólii, která se využívá i v leteckém průmyslu – obyčejná fólie je na takový úkol neefektivní. Díky ní zvýšíte teplo v místnosti až o 3 stupně.

Nejen tyto, ale i další produkty, které Vám pomohou ušetřit náklady najdete v nabídce eshopu Ecoprodukt.cz.

About the author

angelo

Leave a Comment