Zahrada Zahradní nábytek

Podle čeho vybírat zahradní nábytek?

Napsáno Nikol Blahova

Zahradní nábytek je pro letní pohodu na čerstvém vzduchu nepostradatelný. Horké počasí, spalující sluneční paprsky a azurové nebe vás doslova vybízí k tomu, abyste trávili co možná nejvíce volného času na zahradě. Letní grilovačky, opalování a koupání v bazénu k prázdninovým měsícům zkrátka patří. Chcete-li si takto strávené chvíle co nejvíce užít, je potřeba přizvat na pomoc praktický, pohodlný a vzhledově přitažlivý zahradní nábytek. Ačkoli se to na první pohled nezdá, vybrat si mezi pestrou škálou ten pravý rozhodně není tak jednoduché, jak si možná myslíte. Čím více máte na výběr, tím těžší je konečné rozhodnutí, čím více výrobků si prohlédnete, tím méně si jste jistí, který z nich vám poskytne to největší pohodlí. Naštěstí máte nás a náš dnešní článek!

Když hledáte zahradní nábytek za nízkou cenu

Praktický a cenově dostupnýtak by se dal definovat plastový zahradní nábytek. Do karet mu hraje prakticky nulová údržba a skutečnost, že jej ani nemusíte schovávat před nepřízní počasí. Plastový zahradní nábytek bohatě stačí omýt, a to je vše. Seženete ho prakticky kdekoli, a proto se možná ani není čemu divit, že je tento druh zahradního nábytku nejčastěji k vidění na mnoha zahradách. Pokud hledáte praktičnost a nízkou cenu, je plastový zahradní nábytek vaše jasná volba. 

Za krásu zahradního nábytku je třeba si připlatit

Dřevo je bezesporu nejoblíbenější materiál. V tomto případě ale počítejte s tím, že si za příjemnost a krásný vzhled tohoto materiálu nějakou tu korunu navíc připlatíte. Ano, dřevěný zahradní nábytek je sice po vzhledové stránce velice přitažlivý a na dotek více než příjemný, ale co se údržby týče, nečekejte nic tak jednoduchého, jako v případně plastového nábytku. Dřevo je materiál, který neustále žije, a proto je třeba o něho pravidelně pečovat. Není na škodu se proto zamyslet, zda se vám krása vyplatí na úkor náročné péče.

Efektivní a spolehlivý kovový zahradní nábytek vydrží roky

Další variantou je kovový zahradní nábytek. Tady můžete za rozumnou cenu očekávat stabilitu materiálu, různorodý výběr, spoustu možností a poměrně snadnou údržbu. Za nevýhodu lze považovat nutnost přikoupit pohodlní sedáky, neboť necháte-li kovový nábytek déle na sluníčku, nepříjemně se rozpálí a sednou si následně na horký kov by nemuselo být zrovna příjemné. Na druhou stranu vypadá krásně a vydrží roky. 

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment