Zahrada

Zahradnické výrobky šetrné k přírodě

Napsáno angelo

Výroba přírodních zahradnických substrátů se těší čím dál tím větší oblibě. A to jak u malých pěstitelů, tak u velkých zemědělců. Organické substráty a hnojiva již prodávají všechna zahradnická centra, která myslí na pěstitele i přírodu dohromady. Jejich nabídka je velmi rozmanitá.

Organický zahradnický substrát

Na trhu se objevují stále častěji ekologické a přírodní substráty. Vhodný je univerzální substrát, který pokryje široké spektrum potřeb zákazníka. Když máte speciální požadavek a univerzální substrát vám nestačí, může šáhnout po travním substrátu, který je vhodný nejen na výsadbu trávy a květin. Oblíbená je také při výsadbě keřů, dřevin a pěstování zeleniny. Pokud chcete jít ještě dál, nechte si směs rovnou namíchat dle vašich potřeb a požadavků.

Výhody mulčovací štěpky

Mulčovací štěpka je organický produkt podobný mulčovací kůře. Má však řadu výhod a v mnoha ohledech kuru předčí.

Výhody:

  • Podporuje růst rostlin.
  • Dokáže zabránit růstu plevele.
  • S jejím použitím půda vysychá pomaleji.
  • Ochraňuje vaše rostliny před chladem i horkem.
  • Je velmi praktická, pokud nemáte čas nebo chuť pečovat o vaše rostliny každý den.

Kompost – ideální přírodní hnojivo

Výhoda kompostu spočívá hlavně v jeho hodnotě pH. Jednoduše řečeno – odkyseluje půdu. Využít ho můžete k hnojení malého záhonu za domem, ale také k velkého lánu. Větší zahradnictví mají své kompostárny a zaručují jeho organické složení. Nemusíte se tak bát chemického znečištění nebo nežádoucích nerozložitelných složek v kompostu.

Zahradnictví myslí na všechny příznivce přírodních produktů a snaží se splnit všechna jejich přání a požadavky. Díky tomu si všechny produkty můžete zakoupit buď volně ložené, nebo již nasáčkované v pytlích různých velikostí. Dokáží také u větších odběrů zajistit dopravu až k vám.

About the author

angelo

Leave a Comment