Bydlení Byty Chaty Domy Inspirace pro bydlení

Užijte si domácnost bez plísní a vysoké vlhkosti, díky kvalitní cirkulaci vzduchu

Napsáno angelo

V mnoha domácnostech obyvatelé musí řešit nepříjemnosti v podobě plísní a příliš vlhkého vzduchu. Je to případ především starších staveb, u kterých se používalo zcela rozdílných technologií a především materiálů.

Modernizace takových staveb, které většinou znamenají jen novou střechu nebo vnější část izolace, nemohou tento problém efektivně vyřešit. Stávat se to ale může i v nových stavbách, protože vlhkost v interiéru tvoří už jen naše aktivita. Naštěstí je ale celá řada možností, jak s vlhkostí v interiérech bojovat, a jak ji případně řešit i ve vyloženě lokálních problémech.

Pro zlepšení ovzduší pomohou klimatizace

Klimatizace se většinou počítá jako vybavení, které se má starat čistě o komfort obyvatel. Ačkoliv jsou klimatizace velkou součástí komfortu většiny z nás, tak jsou zároveň i výbornou možností, jak se vyhnout zvýšené vlhkosti v nemovitostech.

Dneska už není problém mít klimatizace jak v domech, tak i v bytech. Přičemž v novějších stavbách jsou alespoň drobné klimatizační moduly naprostou samozřejmostí. Doporučit vám můžeme klimatizace Pardubice a Hradec Králové. Společnost, která dokáže klimatizaci dokonale nainstalovat a zároveň se postará o její nastavení a následující servis

Pomoci dokáží i rekuperační jednotky

Vedle klimatizací nejsou rekuperační jednotky zdaleka tak účinné. Ony na to vlastně ani nejsou dělané, protože mají řešit hlavně problémy v konkrétních oblastech. Pokud tedy máte ve stavbě tepelné mosty, nebo dokonce vlhká místa se vznikající plísní, tak vám rekuperační jednotky dokáží efektivně pomoci. Rekuperace Hradec Králové je ideálním řešením už jen proto, že je jejich instalace velice jednoduchá, a na rozdíl od mnohých jiných řešení neporuší tepelnou kontinuitu stavby. Uvnitř je totiž speciální výměník tepla, který během cirkulace vzduchu nedovolí ochlazování v dané oblasti stavby.

Elegantní a ekologické využití tepla

Novinkou na trhu jsou tepelná čerpadla Hradec Králové a Pardubice. Jedná se o inteligentní zařízení, které je schopno využívat unikajících a využitých energií k jejich opětovnému užití. Stávají se tak velice zajímavou finanční úsporou v dlouhodobém měřítku, a zároveň se řadí mezi technologie, které posouvají domácnosti k ekologickým zítřkům.

About the author

angelo

Leave a Comment