Finance Pojištění

Pojištění bytu či domu nepodceňujte. Poradíme, které vybrat!

Napsáno Nikol Blahova

Ať už žijete v bytě či domě, neměli bystě podceňovat výběr správného pojištění. Zvláště pokud chcete své bydlení ochránit. Vybrat si tu nejvhodnější pojistku není rozhodnutí, které byste udělali z minuty na minutu. Je třeba si finální výběr pořádně rozmyslet a výběru věnovat dostatek času i pozornosti. Jedině tak nešlápnete vedle. Obecně existují 3 druhy pojistek, které se od sebe v mnoha ohledech výrazně liší. Pokud si s výběrem nevíte rady a neorientujete se v oblasti pojištění, nezoufejte. Od toho jsme tu my a náš dnešní článek, ve kterém vám všechny 3 druhy pojistek představíme a vyzdvihneme jejich nej. Na konci posledního řádku již budete vědět, které pojištění je pro vás to nejlepší a kde jej lze sjednat co možná nejvýhodněji. 

  • Pojištění domácnosti

    Když je řeč o pojištění domácnosti, je tím na mysli pojištění movitých věcí, které máte doma. Do tohoto druhu pojistky je zahrnut například nábytek, spotřebiče, nádobí, cennosti, stavební součásti domácnosti a dokonce i zvířata. Pojištění domácnosti oceníte v případě, kdy dojde k poškození těchto věcí například řáděním přírodních živlů, přepětím v síti či jinou nečekanou událostí. Stejně tak pokryje i škody, které vám doma způsobí zloděj či vandal. Pojištění domácnosti lze sjednat jen na domácnost, kterou obýváte minimálně 270 dní v roce.

  • Pojištění nemovitosti

    Dalším typem pojistky je pojištění nemovitosti, do kterého se vztahují nemovité věci a vybavení zahrady – oplocení, bazén. I v tomto případě jej oceníte tehdy, kdy vám škodu udělají živelně pohromy. S tímto pojištěním dostanete od pojišťovny odpovídající kompenzaci.

  • Pojištění majetku

    Do třetice všeho dobrého vám představíme pojištění majetku, které je možné definovat jako příjemnou kombinaci předchozích dvou druhů pojistek. Vztahuje se jak na vybrané movité, tak i nemovité věci. Tento druh pojištění patří mezi nejvyhledávanější, ovšem pozor – ještě než si jej sjednáte, dobře zvažte, zda se vám doopravdy vyplatí. Rozsah pojištěných věcí totiž může být omezený.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment