Bydlení Byty Dětské pokoje Domy Interiér Nábytek Tipy & Triky

Inspirace jak zařídit dětský pokoj pro kluky

Napsáno JanaPK

Zařizovat pokoj pro potomka je práce zajímavá, kreativní, ale také zodpovědná, protože je nutné zohlednit i bezpečnost dítěte. V ideálním případě by se mělo zařízení pokojíčku děcku líbit, mělo by mít dost prostoru pro hru, ale i místo na učení či jiné činnosti, na odpočinek a dostatek úložného prostoru.

Na co myslet při zařizování pokoje pro kluky

Všichni, kdo žijí s rodinu s malými hochy nad hlavou, vám řeknou, že kluci dělají hluk. Ano, chlapecké hry opravdu bývají hlučnější, než když si hrají holčičky, na to je při zařizování potřeba myslet. Jen tak si zachováte dobré sousedské vztahy.

Řešením je korek na podlaze, ten místnost výborně odhluční, v kombinaci s marmoleem nebo linoleem navíc dostatečně utlumí i pády. Případně můžeme na korkovou podlahu položit kusové koberce v místech, kde si kluci budou hrát.

Co každý kluk potřebuje

První, co v pokoji rozhodně musí být, je postel. Váš syn vás bude milovat, pokud mu pořídíte některou z těch designových, představujících závodní auto či pirátskou loď. Určitě se mu bude líbit i patrová, odkud bude každé ráno sjíždět po klouzačce. Palandy jsou dobrou volbou i v případě, že zařizujete pokoj pro dva chlapce a víc. Zbude víc prostoru na hry, navíc i postel, vybavená spoustu polštářků na opírání rukou či zad, se stane dalším místem, kde se může syn učit nebo si hrát.

Barevnost a dekorace

Nebojte se pestrých barev, a to ani na nábytku. Je vhodné zvolit do dětského pokoje lehké lamino, nábytek ale v každém případě připevněte ke zdi, aby nedošlo k tragédii. Jako výzdoba do klučičího pokoje se určitě hodí otevřené police na vystavení autíček, vláčků a dalších dopravních prostředků. Zajímavě vypadají jejich kresby, vhodně zarámované a rozvěšené po stěnách, líbit se jim bude i tapeta s motivy z přírody nebo s filmovým hrdinou.

Posaďte se se svými syny a zeptejte se jich, co by si přáli mít v pokojíčku. Budete překvapeni, jak málo jim stačí ke štěstí.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment