Interiér

Není podlaha jako podlaha, aneb je ta vaše skutečně čistá?

Napsáno Nikol Blahova

Podlaha zaujímá v bydlení druhý největší prostor hned po stěnách. V dnešní době se dá pořídit nepřeberné množství čisticích prostředků, díky kterým můžete podlahu v domácnosti pečlivě uklidit. I přesto, že vám tyto prostředky mají výrazně usnadnit práci, zajistit vašemu domovu čistotu a lesk, ne vždy je „dokonalé“ skutečně dokonalé. Ve skutečnosti to, o čem si myslíte, že je čisté, vlastně ani tak čisté být nemusí. Pokud jste skálopevně přesvědčeni, že jsou podlahy u vás doma čistí se vší parádou, možná vás „čistící testy“ v dnešním článku nemile překvapí o opaku. Jste připraveni slyšet pravdu?

Test pohledem, aneb kouknu a vidím!

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je podlaha, o které tvrdíte, že je čistá, skutečně čistá. Jedná-li se o podlahovou krytinu, která se má lesknout, podívejte se, zda se doopravdy leskne – nejsou některá místa matnější než ta ostatní? Nenechali jste někde v koutku chuchvalce prachu, které jste při úklidu přehlédli? Narazíte-li na nějaké nejasnosti, nezbývá nic jiného, než vzít hadr a sjet to znovu…

Test pomocí ubrousku – bílá práskne vše!

Chcete-li se dozvědět, v jakém stavu se nachází vaše podlaha, vezměte si na pomoc čistý bílý ubrousek. S ním pak přejeďte po podlaze – a co vidíte? Zůstal čistý? Pak je všechno v pořádku, můžete se poplácat po rameni, jak skvělou jste odvedli práci. Našli jste na původním čistě bílém ubrousku nečistoty či zapomenutý prach? Pak je na místě začít znovu – doslova od podlahy!

Podlaha pod vaší testovací rukou

Do třetice všeho dobrého podrobte podlahu doteku vaší ruky. Přejeďte s ní po několika místech podlahy abyste zjistili, zda někde není ulepená od vylitého čaje nebo se někde nenachází jiný problém, který je třeba napravit.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment