Bydlení

Jak na efektivní zastínění střešních oken

Venkovní roleta
Napsáno Jaroslav

Střešní okna dnes nejsou ničím výjimečným a v mnohých interiérech se jedná o standardní záležitost. Jejich přítomnost je sice skvělá, jelikož přináší do interiéru dostatek světla. I toho ale může být přebytek. Právě proto se vyplatí zvolit i do tohoto typu oken dokonalé zastínění, jež dokáže případný přebytek nepříjemného světla zastavit v průniku do konkrétní místnosti. Podívejme se tedy, jaké alternativy se v současnosti nabízejí. Přesvědčíme se, že možností existuje hned několik.

Venkovní rolety

Pokud patříte mezi příznivce zatemnění zvenčí, vyplatí se volba venkovních rolet. Mohou být ovládány jak mechanicky, tak i elektricky na dálku. Záleží pouze na výběru konkrétní varianty. V každém případě není od věci dbát při jejich výběru na barvu střešní krytiny a vysokou kvalitu provedení. Do interiéru se totiž nesmí dostat nejen světlo, ale i voda, která by se bohužel kvůli nesprávné instalaci mohla dostat některými místy dovnitř.

Interiérové zatemňovací rolety

Výborné řešení představují interiérové zatemňovací rolety. Jejich hlavní přednost spočívá ve velmi jednoduchém mechanismu ovládání. Důležité jsou také designy těchto rolet. Bez větších problémů lze sehnat například motivy dětských hrdinů, Star Wars anebo spousty barevných kombinací. Rozhodně není problém najít přesně takové provedení, jež vám bude maximálně vyhovovat. K dispozici jsou jak zcela, tak i částečně zatemňovací rolety.

Zcela zatemňující roleta VELUX

Zcela zatemňující roleta VELUX

Nebo raději žaluzie?

Jestliže patříte mezi příznivce interiérového stínění prostřednictvím klasického zatemnění vnitřních prostor, budete chtít nejspíše vsadit na moderní interiérové žaluzie. Ty se dnes také vyrábějí v mnohých variacích s důmyslným ovládáním pomocí lišty. VELUX nabízí jakékoli zmiňované zastínění. Přesvědčte se sami.

About the author

Jaroslav

Leave a Comment