Bydlení Dětské pokoje Inspirace pro bydlení Interiér

Čím a jak vybavit pokoj budoucího školáka

Napsáno JanaPK

Blíží se doba, kdy i vaše dítko půjde poprvé do školy a vy už teď s předstihem přemýšlíte, jak zařídit jeho pokoj, aby v něm měl všechno, co bude potřebovat.

Především je nutné si uvědomit, že se na ten poměrně malý prostor musí vtěsnat celkem tři různé zóny: na učení, na hraní a na odpočinek. Právě velikosti bytu podřizujeme množství a velikost nábytku.

Vytváříme pracovní koutek

Zatímco dosud potřebovalo dítě hlavně prostor na hraní, teď nastává čas tuto zónu zmenšit a vytvořit místo pro práci, kde bude psací stůl, židle a police s učebnicemi. Vzhledem k tomu, že dítě ještě poroste, stojí za úvahu nábytek, který poroste s ním.

Rostoucí nábytek umožňuje různé úpravy výšky a sklonu pracovní desky stolu. Vzhledem k tomu, že je tento typ nábytku určen hlavně malým dětem, je opatřen několika bezpečnostními prvky. Je to pojistka, která zabrňuje přivření prstů ve chvíli, kdy narovnáváme nakloněnou desku stolu. Nábytek do dětského pokoje nemívá ostré hrany, stolek může být opatřen organizérem na školní pomůcky, držákem aktovky či žlábkem na psací potřeby.

Jestliže nekoupíte stolek, který poroste s děckem, zvolte aspoň polohovatelnou židli s ergonomickou opěrkou zad.

Je nutné rozšířit úložné prostory a zajistit dostatečné světlo

Brzy si váš potomek bude muset kromě věcí, které v pokojíku už má, uložit školní potřeby a učebnice. Jestli jeho stolek nemá zásuvky na psací potřeby, pořiďte mu pojízdný kontejner se šuplíčky a postavte ho pod stůl nebo do jeho blízkosti. Nutné budou také další police, kde budou srovnané nejen učebnice, ale i pohádkové a jiné dětské knihy. V ideálním případě bude psací stůl budoucího školáka stát v blízkosti okna, jestliže tam máte dost místa. Myslete také na co nejlepší umělé světlo, na stůl mu určitě pořiďte lampičku.

I když i v pokojíku je nutné udělat změny,. stejně jako se dějí v jeho životě, nechte vašemu dítěti ještě přiměřeně velký prostor na hru.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

1 komentář

  • My jsme rostoucí nábytek zavrhli protože ten náš uličník vždycky jakýkoliv nábytek zničí 😀 Proto raději koupíme něco z lamina v akci a za rok obměníme. Ale kvalitní polohovací židle se určitě hodí, pak není potřeba každý rok měnit kvůli protrhlému sedáku jako jsme to měli u těch levných. Jinak u těch úložných prostorů se určitě hodí šuplíky pod postel a stolek, tam si může nastrkat hračky a jiné harampádí co skladuje 😀

Leave a Comment