Bydlení Byty Domy

Tipy pro zateplení stropu

Možná kroutíte hlavou nad účtenkami za energie a zdá se vám, že platíte čím dál víc peněz? Kladete si otázku, jak toto číslo snížit? Nemusíte hned kvůli tomu stahovat topení a mrznout. Nabízí se efektivní řešení a tím je izolace stropu. Moderní materiály disponují velkou izolací a dokážou ušetřit nemalé množství energie a tím i financí. Co vám stačilo před pár lety, nemusí být dnes již dostačující. Hovoří se i o tom, že za několik let bude povinnost stavět energeticky pasívní budovy. To se však týká budov nově postavených, co ale stávající stavby? Řešení je správné zateplení stropu. Jak ho tedy dobře zateplit?

Předně je důležité si uvědomit, že se jedná o návratnou investici. Samotné zateplení stropu představuje úsporu 30% tepelných ztrát. S důkladným zateplením v místech, kde dochází k tepelným únikům, výrazně zredukujete platby za topení. Za takové místo se bezesporu považuje strop, jelikož teplý vzduch je lehčí než studený a proto nechtěně uniká střechou či půdními prostory.

Zateplení stropu snížením podhledu

V takovém případě se zateplení realizuje spodem buď speciálními deskami z polystyrenu, nebo také minerálních vláken. Polystyren patří mezi asi nejčastěji používaný materiál a manipulace s ním není složitá. Mnohdy však může dojít ke snížení stropu až o desítky centimetrů.

Zateplení stropu pomocí izolace podlahy na půdě

Pokud bydlíte v rodinném domě a nepoužíváte půdu a nehodláte v nejbližší době ani používat, vyplatí se zateplit strop tímto způsobem. Na podlahu, která se nachází na půdě, se položí izolační materiál, který se dá vybrat v závislosti, zda budete půdu nějakým způsobem využívat. Pokud předpokládáte, že tam budete chodit, dá se zvolit měkká izolace. Tento způsob patří k těm snadnějším a finančně nejméně náročnějším.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment