Koupelny

Vybíráme vhodnou vanu, která se stane chloubou vaší koupelny

Napsáno Nikol Blahova

Vybrat si vhodnou vanu není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Zatímco dříve se všichni koupali v neckách a nikterak si na tento styl nestěžovali, vy máte v současné době na výběr – tak proč toho nevyužít? Vana představuje chloubu každé koupelny, kam si chodíte odpočinout, užít si chvilky relaxace v horké vodě, a proto byste jejímu výběru měli věnovat dostatečnou pozornost. Důležitou roli hraje nejen velikost, ale stejně tak podstatný je i ergonomický tvar, materiál i vnitřní členění. Na tohle všechno byste měli myslet, chcete-li udělat maximum pro vaše pohodlí.

Při nákupu se neostýchejte!

Ještě než se rozhodnete pro konkrétní vanu, měli byste si ji v obchodě vyzkoušet. Nevybírejte jen očima, ale zahoďte veškerý stud a do vany si klidně vlezte. Jedině tak zjistíte, zda vyhovuje nejen vám, ale i proporcím vašeho partnera. Vany se od sebe liší nejen rozměry, ale i vnitřním prostorem.

I tvar hraje důležitou roli

Pamatujte, že vana by v koupelně neměla zaujímat zbytečně velký prostor. Velice praktické jsou vany, které vám na jedné straně nabízí odkládací prostor, který využijete ke kosmetice a jiným potřebám, jež musíte mít při koupání po ruce. Vanu můžete mít jak klasicky obdélníkovou, tak i oválnou, ve tvaru mnohoúhelníku a mnoho dalších. Velmi oblíbené jsou rohové vany, které sice vypadají přitažlivě pro oko, ale málokdo z vás si v zápalu boje uvědomí, že zabírají až zbytečně moc místa.

Vanu vybírejte i podle materiálu

Až budete vybírat novou vanu, nezapomeňte ani na vhodný materiál. Ten by se v žádném případě neměl opomíjet, neboť i on hraje významný prim. V současné době jsou nejrozšířenější vany z akrylátu či smaltované oceli. Ať už se rozhodnete pro tu či onu variantu, počítejte s plusy i mínusy, které se k nim pojí. Nebojte se spolehnout na záruku, kterou vám výrobce na vanu poskytuje. Ta pro vás může být ideálním odrazovým můstkem jak poznat, zda je vana kvalitní a že vám díky tomu bude sloužit slibovanou dobu.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment