Podlahy

Položit plovoucí podlahu není věda

Napsáno Nikol Blahova

Plánujete si do domácnosti pořídit plovoucí podlahu, ale již nyní se vám čelo rosí studeným potem při představě jejího pokládání? Věřte nebo ne, ale i přes veškeré počáteční obavy nakonec zjistíte, že položit plovoucí podlahu není tak těžké, jak se na první pohled zdá. My jsme se na postup pokládky plovoucí podlahy blíže zaměřili v dnešním článku, proto chystáte-li se do podobného úkolu, neměli byste si následující řádky nechat ujít. Budou pro vás užitečnou radou i doporučením, jak správně na to!

Položit plovoucí podlahu zvládnete i vy – a bez odborníka!

Ačkoli si to na samém začátku možná neumíte představit, položit plovoučku hravě zvládnete i vy a to i bez nutnosti, abyste si domů zvali zkušeného odborníka. Opravdu se není čeho bát, bohatě stačí, když se budete držet našich následujících rad!

Příprava

Před samotnou pokládkou je třeba, abyste plovoučku nechali dostatečně se aklimatizovat – obecně se doporučuje nechat ji minimálně 48 hodin při teplotě alespoň 18°C. Jestliže na podlaze objevíte nerovnosti, vyrovnejte je za pomoci nivelační hmoty – nejlépe tekuté.

Podklad

Nyní je čas na rozložení podkladových pásů, které si musíte upravit na požadovanou velikost. Jednotlivé pásy podkladu rozprostírejte asi 20 cm a vzniklé spoje slepte – nejlépe za pomoci kobercové izolepy.

První řada

S pokládkou plovoucí podlahy začněte v levém horním rohu – první parketu položte tak, aby byla drážkou ke zdi a pokaždé ji důkladně doklepněte a to nejdříve v podélném a poté v příčném směru.

Soklové lišty

Na vzniklá napojovací místa připevněte soklové lišty, které se šroubují do podlahy – jedině tak se nebudou posouvat. 

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment