Koupelny Nábytek

Jak vybrat nábytek do koupelny

Napsáno Nikol Blahova

Nábytek do koupelny musí splňovat mnohem přísnější kritéria, nežli nábytek určený do jiných interiérů. Kromě přitažlivého vzhledu, na který dbá snad každý, kdo se chce doma cítit příjemně, by měl být dostatečně praktický i šikovný – a to co se týče kvality i nabízených funkcí. Představy o ideálně zařízené koupelně se hodně liší – někomu se líbí moderní styl, jiný nedá dopustit na vybavení s nádechem vzpomínek, další hledá zlatou střední cestu. V podstatě ale všichni hledáte to samé – perfektní vzhled, dokonalé funkce, prvotřídní kvalitu a úctyhodnou životnost. Jak ale takový nábytek vybrat, aby vám vydržel dlouhá léta?

Od čeho rozhodně ruce pryč?

Ačkoli si to většina z vás neuvědomuje, ne všechen nábytek je do koupelny vhodný. Vzhledem k riziku zvýšené vlhkosti, která je pro tuto místnost typická, musí vhodný nábytek snášet nejen vlhkost, ale zároveň i změnu teplot. Stejně tak by ho neměla zničit ani občasná sprška – přeci jen tu a tam se stane, že odněkud vyletí pár kapiček vody. Při výběru věnujte pozornost označení od výrobců, kteří vás upozorňují, že nábytek není vhodný do vlhkých prostor. Zdá se vám to směšné? Možná ano, přesto se však s takovým varováním můžete setkat.

Nábytek do koupelny a praktičnost: Dá se to skloubit?

Každý od své koupelny vyžaduje něco jiného, avšak jedno chcete všichni: praktičnost. Zajímá vás, zda vůbec jde skloubit vzhledově přitažlivý nábytek do koupelny s praktičností, díky které bude jeho používání mnohem pohodlnější? Odpověď zní jednoznačně ano! Pozornost je třeba věnovat vhodné hloubce nábytku, přičemž za přijatelný standard se považuje 45-50cm. Je-li pro vás pořádek na prvním místě, jistě oceníte nábytek do koupelny doplněný o šikovné organizéry či dvojité zásuvky.

Jaké volit materiály?

Co se materiálů týče, není se díky pestré nabídce čemu divit, že spousta lidí váhá a láme si s tímto úkolem hlavu. Mezi nejpoužívanější materiály bezesporu patří praktické MFD desky, jež se navíc ošetřují fóliemi či laky. Obecně platí, že čím více vrstev, tím větší odolnost nábytku proti vlhkosti. Standard je 5 vrstev, samozřejmě se dají pořídit kousky s vyšší ochranou – záleží na vašem výběru.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

1 komentář

Leave a Comment