Bydlení Byty Domy Inspirace pro bydlení Interiér Tipy & Triky Zdi & tapety

Jak vybírat a kam umístnit obraz v interiéru

Napsáno JanaPK

Obraz, stejně jako každý dekorativní prvek, spoluvytváří celkový dojem z interiéru. Proto je důležité obrazy vhodně vybrat i pověsit na stěny, a to s ohledem na styl a barevnost zařízení pokoje.

Jak vybrat motiv obrazu

Jestliže máte místnost zařízenou v duchu moderní jednoduché elegance, můžete si dovolit na zeď pověsit odvážnější obraz, například abstraktní malbu, případně velké fotoobrazy či koláže s výraznými barvami. Je ovšem důležité, aby barevnost nepůsobila rušivě. Obraz může být v kontrastu s ostatními barvami v místnosti, pokud je celkový výsledek vkusný a příjemný.

interiéru stylově zařízeném výrazným nábytkem, jsou vhodnější obrazy s jednodušším, jemným motivem a barvami, které budou ostatním vybavením v harmonii.

Vybírejte tématicky

Pokud jde o specifické místnosti, například kuchyň nebo dětský pokoj, vyberte klidně motiv, který podpoří funkci interiéru, například do jídelny pověste zátiší s jídlem, ovocem či láhvemi. V dětském pokoji se kromě obrázků pohádkových postav či zvířátek uplatní i výkresy vašich potomků. Využijte typizovaných formátů papíru a zarámujte jejich nejzdařilejší výtvory, ty pak pověste na stěny.

Chodba, předsíň, pracovna a obývák se hodí pro zavěšení fotografií členů rodiny ve všech velikostech. Velmi rozšířenými jsou černobílé fotoobrazy vytvořené z momentek či uměleckých portrétů.

Obraz nemusí viset jen na tradičních místech

V obývacím pokoji bývá nad sedačkou, v ložnici nad postelí, v jídelně na zdi u stolu. Ale není nutné dodržovat tato zaběhnutá pravidla, obrazy můžou zajímavě vyniknout právě tím, že je pověsíte zcela netradičně tam, kde by je nikdo nečekal. Než ho ale definitivně připevníte, vyzkoušejte několik možností, abyste zjistili, kde mu to „nejlépe sluší“.

Nad sedací soupravu si můžete naopak pověsit kompozici z většího množství různě velkých obrázků, které spojuje jedno téma.

Ať už se rozhodnete pro jeden velký či několik menších obrazů, dodržte důležité pravidlo: obrazy patří na jednobarevný podklad.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment