Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Tipy & Triky

5 pravidel moderního interiéru

Napsáno JanaPK

Chceme bydlení moderně zařízené a příjemně působící, kde se budeme cítit pohodlně nejen my, ale i naši hosté. Sledujeme proto trendy, čas od času obměníme doplňky, koupíme si jinou lampičku nebo pořídíme si nové dekorace, Snažíme se jít s dobou.

Současný moderní interiér je o jednoduchosti a čistých liniích, stačí dodržet těchto pět pravidel a budete mít bydlení jako z katalogu.

Méně nábytku, ale funkčního

Místnost zastavěná nábytkem působí stísněně, zatímco moderní interiér si žádá vzduch a prostor. V něm se člověk cítí volněji. Na druhou stranu potřebujeme úložné prostory, aby bylo možné udržet v bytě pořádek. Nábytek proto vybíráme funkční, s dostatkem polic a zásuvek. V menších prostorech volíme nábytek sestavený spíš do výšky, ve větších můžeme volit sestavu horizontální.

Bílá je dobrá, jen ji zkombinujte 

Moderní interiéry s bílou počítají, je to barva svěží a čistá, elegantní a univerzální. Větší plochy je ale dobré rozdrobit, tapetou,obrazem či jinou dekorací. Vhodně se také dá sladit s pastelovýmí barvami, případně odstíny dřeva.

Kámen, kůže a designové sklo

V bydlení, stejně jako v jiných oblastech našeho života, se stále více vracíme k přírodním materiálům. V moderním interiéru vyniká kamenný obklad, kožená sedací souprava, umělecky zpracované skleněné vázy, mísy i svítidla. Skleněné dekorace jsou velmi originální a osobité.

Pryč s lapači prachu

Minimalistické a funkční, to jsou základní atributy moderního bydlení, a to i pokud jde o doplňky a dekorativní kousky. Sbírka starého porcelánu v něm bude poněkud nepatřičná, stačí výrazná váza či mísa na ovoce. Vsaďte na zajímavou lampu, houpací křeslo nebo důmyslně propracovaný kousek nábytku, který vaši místnost oživí.

Jedno světlo nestačí

Správný výběr lustrů a lampiček ve stejném stylu, rozmístění po pokoji, důmyslné nasvícení celého prostoru, to vše patří k modernímu pojetí interiéru. Současná svítidla jsou různorodá, od jednoduchých po umělecky ztvárněná. Pravidlem je, že čím výraznější zařízení, tím jednodušší světla.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment