Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Tipy & Triky

Když to chce změnu – 6 tipů jak oživit interiér

Napsáno JanaPK

Po čase se každý interiér okouká a vás přepadne touha něco změnit. Na nový nábytek to ještě není, ten stávající dosud plní svojí funkci bezvadně, ale je potřeba trochu to doma oživit.

Máme pro vás šest tipů, díky nimž jen s minimálními náklady uděláte ze starého nové a doma se vám zase bude líbit.

1. Začněte novou malbou

Nejlépe se nastartujete na změny, když pustíte do malování. Nové barvy na stěnách dodajíé interiéru úplně jiné vzezření, navíc nás to donutí ve změnách pokračovat.

Nebojte se veselých barev, dodávajících energii – sluníčková žlutá, jarní zeleň nebo barvy dozrávajícího ovoce nádherně rozzáří celý váš byt.

2. Změňte bytový textil

Nové barvy na stěnách si nejspíš vyžádají jiné závěsy do oken, barevné polštáře na pohovku i ubrus na stole. Koupelně budou slušet výrazně barevné osušky a ručníky, ložnici oživí nové povlečení na postele. Vybírejte barvy, které budou s novou výmalbou příjemně ladit nebo budou naopak v kontrastu.

3. Stačí nová lampa

Někdy není nutné pouštět se do velkých změn, bohatě postačí například nové houpací křeslo, originální komoda nebo designová stojací lampa, která okamžitě upoutá pohled každého návštěvníka. Chce to jen něco neobvyklého, co váš interiér odliší od ostatních svou osobitostí. Zkuste zajímavý obraz.

4. Netradiční květiny

Pokojové rostliny jsou neodmyslitelnou součástí bytového zařízení a mnozí z nás si pěstují své fíkusy, šáchory či begónie. Zkuste si ale něco originálnějšího, například strelícii s exotickými květy podobnými barevným ptáčkům, guzmánii s květenstvím barevných listenů,zajímavě vypadá i vrísea či lopatkovec.

5. Zrcadlení

Zrcadla jsou v interiéru úžasnými pomocníky. Nejen, že opticky zvětší prostor, jsou i skvělým dekorativním prvkem. Pořiďte si nové zrcadlo a uvidíte, jak váš pokoj prokoukne. Svůj účel splní i zrcadlové obklady, které můžete nalepit nejen v koupelně, ale i v obývacím pokoji. Elegantně vypadá zarámované zrcadlo.

6. Na doplňcích záleží

Nemusíte mít moc bytových doplňků, ale několik opravdu výrazných váš interiér spolehlivě oživí. Může to být zajímavý svícen, miska na ovoce nebo stylový stojan na časopisy. Velmi dobře poslouží umělecké sklo – vázy, misky i originální sklenky na víno.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment