Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Nábytek

Otevřený policový systém – kde ho oceníte

Napsáno JanaPK

Police do moderního interiéru neodmyslitelně patří,ať už si zvolíte jednoduché klasické regály policové stěny či dáte přednost kreativní policové kompozici. Většina výrobců si to uvědomuje a nabízí řadu policových systémů, díky nimž získáte doma na poměrně malém prostoru hodně úložného prostoru.

Poličku si můžete zavěsit opravdu všude, vždycky se hodí odložit některé věci tak, aby byly po ruce, přitom nepřekážely na exponovaných místech. Kam se ale hodí celý policový systém? S nadsázkou řečeno všude tam, kde máte volnou zeď.

Všude tam, kde je málo místa

Různé regály a policové sestavy oceníme všude tam, kde máme nedostatek místa. Do malých bytů je to ideální řešení téměř do každé místnosti. Otevřený policový systém není výsadou pouze obývacích pokojů, bát se ho nemusíte ani v ložnici, v kuchyni či v předsíni, všude, kde si potřebujete rozšířit úložné prostory.

Výhodou polic a regálů je fakt, že je můžeme stavět a zavěšovat až ke stropu, vejde se do nich opravdu hodně věcí a přitom nezaberou téměř nic z podlahové plochy.

Sen o vlastní šatně

Která žena by si nepřála vlastní šatnu, aspoň docela maličkou? Kde se postavíte před police a tyče s ramínky a pohodlně vybíráte, co si vzít na sebe. Nevadí, že nemáte ani docela malý pokojík, kde by bylo možné ji zřídit, stačí právě otevřený systém na zeď ložnice a šatna je na světě. A když ji nepotřebujete, zatáhnete závěs či roletu.

Systém otevřený z obou stran

Policový systém nemusí vždy kopírovat stěny místnosti. Někdy potřebujete opticky rozdělit velký prostor na menší části, například kuchyňský kout od obýváku, a právě k tomu se otevřené regály hodí. Pro zachování pocitu otevřeného prostoru je dobré nevyplňovat všechny police úložnými boxy nebo knihami, ale nechat je průhledné.

Otevřených policových systémů opravdu není nutné se nijak obávat, do současného interiéru patří stejně, jako kdysi do zámeckých knihoven.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment