Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Ložnice Tipy & Triky

Ložnice podle feng shui

Napsáno JanaPK

Ložnice je podle feng shui nejdůležitější místností v bytě a má velký význam na kvalitu života, protože je místem regenerace, uzdravování a lásky. Dobrá ložnice feng shui je místem, které láká, vábí, vzrušuje a uklidňuje zároveň. Pobývat v ní je potěšením, ať už jde jen o krátké zdřímnutí, kvalitní spánek nebo vášnivé milování.

Pravidla pro umístění postele

Postel by měla být snadno přístupná z obou stran, přiražena čelem (v horším případě alespoň bokem) k plné stěně. Rozhodně by neměla stát v přímé linii s dveřmi. Na obou stranách postele by měly být umístěny noční stolky a prostor nad postelí by měl být prázdný. Nad čelo postele byste si tedy neměli věšet obraz, lampičky ani zrcadlo.

Myslete na to, aby byla postel dostatečně pevná a prostorná, nejlépe z přírodních materiálů.. Prostor pod ní by měl také zůstat volný, aby energie mohla volně cirkulovat.

Další zařízení ložnice

V ložnici byste podle feng shui rozhodně neměli mít televizi, počítač a cvičební náčiní. Tyto předměty ve vaší ložnici ničí dobrou energii. Také rostliny nejsou příliš vhodné, snad jen v případě, že je ložnice dostatečně prostorná a rostliny jsou umístěny daleko od postele. I tak jsou ale povoleny pouze rostliny se zakulacenými listy.

Moudře vybírejte obrazy do ložnice, protože v sobě nesou silnou feng shui energii. Nejlepší je zvolit do ložnice takový obraz, který znázorňuje to, co si přejete, aby se ve vašem životě stalo. Rozhodně se vyhněte smutným a depresivním obrazům.

Další  moudrá pravidla

Mezi nejlepší feng shui barvy, kterými by měla být vaše ložnice vyzdobena, patří tzv. barvy kůže – spektrum barev od světle bílé až po sytě čokoládově hnědou.

Mějte v ložnici několik stupňů osvětlení nebo matné světlo. Nejlepším osvětlením ve feng shui ložnici jsou ovšem svíčky – samozřejmě jen ty, které neobsahují žádné toxiny.

V noci mějte všechny dveře v ložnici zavřené, od skříně, přilehlé koupelny i na chodbu. To posílí tok energie pro vaše zdraví i pevný vztah.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment