Tipy & Triky

Jak se zbavit octomilek

Napsáno JanaPK

Jsou drobné jen pár milimetrů, ale dokážou nás pěkně potrápit. Mají výborný čich a ve chvíli, kdy nasají správný pach, dokážou za oblíbenou potravou doletět i na velkou vzdálenost. Ve chvíli, kdy je máme doma, nastává problém, protože pokud se jich nezbavíme, samy od sebe nás jen tak neopustí.

Na co si je domů přilákáme

Máte na stole mísu s ovocem a některý kousek už začíná hnít? Octomilky milují sladké, přezrálé ovoce, které začne hnít a kvasit. Stejně tak jim chutnají moučníky s ovocem, často si ani nevšimnete, že se vám na něm zabydlely. Také zbytky piva, vína, moštu či džusu ponechané v létě na stole, během krátké doby přilákají mušky octomilky. Další generace už s pak líhnou přímo u nás doma, pokud jim k tomu dáme příležitost.

Začněte úklidem

V první řadě musíte uklidit z jejich dosahu všechno, co by jim mohlo chutnat: ovoce do ledničky, stejně jako otevřené láhve s pitím. Prázdné je potřeba vymýt, aby zbytky v nich nezačaly kvasit. Vyneste odpadky a umyjte koš, vyčistěte odpad ve dřezu. Otřete všechny povrchy – stůl, pracovní desku i dvířka linky, všude tam mohly zůstat kapky ovocné šťávy. Klidně můžete použít dezinfekční roztok, zbaví vás nejen zbytků ovoce a octomilek, ale také bacilů či případných plísňových spór.

Tipy, jak se octomilek opravdu zbavit

Lapače si můžete vytvořit z malé nádoby naplněné ovocnou šťávou nebo kousky nahnilého ovoce, ty pak přetáhněte fólií a udělejte do nich malé dírky (například vidličkou). Mušky do ní vletí, zpět se ale nedostanou. Můžete si je také koupit v obchodě, stejně jako další chemické prostředky. Nebo je můžete utopit ve sklenici s pivem nebo vínem. Také obyčejný ocet vykoná dílo zkázy.

Octomilky patří mezi hmyz, kterým  vadí výrazné vůně, například hřebíček. Umístěte jich pár na různá místa v kuchyni a můžete se radovat z jejich ústupu.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment