Komerční články

Proč kuchyně na míru?

kuchyně na míru
Napsáno Jaroslav

V současných moderních domácnostech je typické spojení kuchyně s obývacím pokojem. Vzniká tak jedna velká místnost, kde mohou jednotliví členové rodiny podnikat různé aktivity a zároveň trávit společný čas. Jak vybrat kuchyňkou linku? Volit kuchyně na míru nebo si vybrat ve studiu? Máme pro vás několik tipů a rad.

Kuchyňská linka vždy dostává zabrat

Kuchyňská linka je asi nejnamáhavějším vybavením celé domácnosti. je neustále vystavována mechanickému zatížení, změnám teplot a vlhkosti. Několikrát za den se otevírají a zavírají dvířka, využívá se pracovní deska pro přípravu jídla a využívá se nádobí.

Základním předpokladem kvalitní kuchyňské linky je kvalitní materiál a dokonalé provedení. Pokud zvolíte levnější varianty, pak je velká pravděpodobnost, že bude potřeba po pár měsících řešit opravy, výměnu dílů nebo dokonce koupit celé nové kusy.

Vytvořte trojúhelník

Při plánování kuchyňské linky je důležité myslet na vytvoření pomyslného trojúhelníku mezi sporákem, ledničkou a dřezem. Je dobré pokud mezi nimi není příliš stísněný. Ideálním stavem je když obvod trojúhelníku je minimálně 3,5 metru.

V tomto nabízejí velkou výhodu kuchyňské linky v podobě písmene L. Zajistí totiž pohodlný přístup ke spotřebičům a všem věcem, které potřebujete mít vždy po ruce.

Vytvořte trojúhelník

Vytvořte trojúhelník

4 metry, 1 metr a další rozměry

Začneme vhodnou délkou kuchyňské linky, to odborníci udávají kolem 4 metrů. Dalším rozměrem, který se musí ohlídat je výška pracovní desky. V průměru je ideální výška kolem 90 cm, u dřezu na mytí nádobí se doporučuje o něco méně, tedy kolem 80 centimetrů.

Když už jsme u toho dřezu, tak vybírejte hluší rozměry, v nerezovém provedení a typ dvojdřez. Ocení ho všichni, i ti, kteří mají myčku na nádobí. Přeci jen všechno do ní nemůže. Myslete také na to, že aby byl kolem dřezu dostatečný prostor na odkládání nádobí.

Kuchyně šitá na míru

Spousta lidí v současné době volí kuchyně na míru a není se čemu divit. Ačkoliv je nabídka s kuchyněmi široká, není jednoduché se trefit všem do vkusu. Výhodou kuchyně na míru je, že si ji můžete sestavit jak potřebujete, sami si vyberete materiál, barevný odstín i detaily dvířek, úchytek nebo nožiček.

Sestavit si vlastní kuchyni můžete v kuchyňském studiu nebo přímo v truhlářství, zvláště pokud si potrpíte na dřevo a další přírodní materiály. Dřevo je klasický materiál pro výrobu kuchyňských linek. Kvůli reakcím dřeva na vlhkost a změnu teplot se nejčastěji volí biodesky, lepené z masivních lamel.

Další variantou masivního dřeva jsou dýhované desky. Podkladem je buď dřevotřísková nebo MDF deska, na kterou je nalepená tenká vrstva dřeva, nejčastěji krájená dýha. Tento celek má vlastnosti materiálu na bázi dřeva a samotná textura je originálem ze dřeva samotného.

Kuchyně šitá na míru

Kuchyně šitá na míru

Základ je najít kvalitní truhláře

Nelíbí se vám žádné sériově vyráběné kuchyňské linky? Obraťte se na truhlářství Mistr M s.r.o. Jedná se o zkušené truhláře, které mají za sebou kuchyňské linky tradiční, moderní i atypické. Vytvoří pro vás 3D návrh, pomohou vám s výběrem vhodného materiálu a doporučí správné rozměry, rozmístění a poté provedou následnou realizaci a montáž.

Za poskytnuté informace děkujeme firmě Mistr M s.r.o. – kuchyně na míru Plzeň.

About the author

Jaroslav

Leave a Comment