Komerční články

Luxusní povlečení rozzáří vaši ložnici

Povlečeni
Napsáno Jaroslav

Kde jinde načerpat tolik potřebné síly než v pohodlné posteli? Když jí dopřejete luxusní povlečení, bude se vám sladce usínat i spát. Nejste si jisti, jaké ložní prádlo je pro vás to nejvhodnější? Doporučujeme vybírat z osvědčených značek, u kterých si můžete být stoprocentně jisti jejich kvalitou. Pro milovníky českých výrobků je tu známé povlečení Stella Ateliers. Zákazníci jsou dlouhodobě spokojeni i s německými značkami Estella a Bauer.

Svět neznámých pojmů

V tak široké nabídce, která je v oblasti luxusního povlečení na našem trhu, se laik jen obtížně orientuje. Ať už otevřete jakékoli internetové stránky, které se věnují ložnímu prádlo, budete zahrnuti spoustou méně či více známých termínů. Mako-bavlna, mercerování, dlouhovlákenná bavlna – víte přesně, co tato pojmenování ukrývají? Poodhrňme společně roušku, pod kterou se luxusní povlečení schovává, pomůže vám to při výběru těch nejkvalitnějších výrobků.

Kvalita je základ

Jestliže je pro vás kvalita důležitá, nemůžete se orientovat pouze podle ceny. Ani zdaleka neplatí, že čím dražší, tím lepší. Je jisté, že základní povědomí o jakosti výrobku podle jeho hodnoty získáte, nemělo by to ale být jediným rozhodovacím kritériem. Pokud pro váš spánek sháníte to nejlepší, měli byste vědět, čím se kvalita luxusního povlečení určuje.

Luxusní povlečení

Luxusní povlečení

Egyptská bavlna

Pro výrobu kvalitního luxusního ložního prádla se dlouhodobě osvědčila jako nejlepší egyptská mako bavlna. Dlouhovlákenná egyptská bavlna je tou nejkvalitnější bavlnou, která na naší planetě roste. Je příjemná na omak a má vynikající trvanlivost. Její dlouhá vlákna jsou vysoce pevná a dobře sají pot. Ani při častém praní se skvělé užitné vlastnosti této tkaniny nemění. Její nízká chlupatost je ideální pro všechny alergiky a pro ty, kdo trpí na ekzémy. Stejně tak je oblíbenou látkou pro děti i pro kojence, je totiž zdravotně nezávadná i pro nejmenší miminka.

Druhy látek

Luxusní povlečení se vyrábí v mnoha materiálových úpravách. Na výběr máte bavlněný satén, přizpůsobivý jersey, kouzelný batist nebo exkluzivní damašek. Jednotlivé druhy látek nabízejí mnoho příjemných kladů, díky kterým si své nové luxusní povlečení doslova zamilujete.

Při výběru zohledněte také to, zda látka prošla zušlechťovacím procesem zvaný mercerace. Tento proces dodává látce vyšší pevnost, přídržnost barviv, měkkost a lesk podobný hedvábí.

Luxusní povlečení

Luxusní povlečení

Barvy, vzory, designy

Ať už vyberete jakoukoli tkaninu či pleteninu, potěší vás lákavou nabídkou rozmanitých barev, vzorů, potisků a designů, ve kterých se nabízí. Luxusní povlečení si díky tomu zvolíte v přesně tom provedení, které dokonale zapadne do vaší ložnice. Oblíbené jsou květinové potisky, abstraktní geometrické obrazce nebo čistě jednobarevná povlečení. Někteří výrobci dokonce dovedou na ložní prádlo převést vaši vlastní fotografii a vy díky tomu získáte zcela originální kousek, který nikdo jiný doma nemá.

About the author

Jaroslav

Leave a Comment