Interiér Kuchyně Nábytek

Levné stolování, aneb jak vybrat jídelní stůl a vejít se do rozpočtu?

Napsáno Nikol Blahova

Říká se, že jídelní stůl je neodmyslitelnou součástí každé kuchyně nebo jídelny, který má úžasnou schopnost sdružovat rodinu pohromadě a zároveň dokáže vytvořit pro společně strávené chvíle příjemnou atmosféru. Rozhodně se proto není čemu divit, že v mnoha rodinách stále ještě dodržují společné stolování a pravidelně se schází i snídaní, obědů i večeří. Možná je i vaším snem vnést do rodinného života alespoň pár minut strávených pohromadě, a proto toužíte po jídelním stolu. Vybrat  jej není tak těžké, pokud vás neomezuje finanční rozpočet. My vám ale poradíme, jak vybrat ten pravý jídelní stůl a zároveň nezruinovat vaší peněženku!

Stůl nemusí být ze zlata!

Nikde není psáno, že si společné chvíle nejvíce užijete u stolu s pořizovací cenou přesahující několik tisíc korun. V tomto případě platí, že méně je někdy více, a proto se při výběru jídelního stolu do vaší domácnosti můžete s klidným srdcem porozhlížet po levnějších materiálech, kterých je k dostání různorodé spektrum. Mezi nejlevnější modely jednoznačně patří jídelní stoly s dřevotřískovou deskou a laminem, které na první pohled vypadá jako lakované dřevo. Další volbou mohou být i stoly kovové, jejichž cena už je o něco vyšší, ale rozhodně nestojí tolik, že byste do konce měsíce museli s rodinou snídat, obědvat i večeřet suchý chleba.

Když ani jídelní stůl není povinností

Jste teprve ve fázi, kdy svou kuchyň zařizujete? Pak i pro vás máme užitečný tip! Nebojte se, nebudeme vás nutit investovat nekřesťansky vysoké peníze, které možná už ani nemáte, abyste si doma zřídili barový pult – ovšem pokud s ním ve vašem rozpočtu počítáte, pak máte vyhráno. Stačí k němu zvolit ideálně vysoké židle a jídelní stůl již nebudete potřebovat. Pokud kuchyň nezařizujete, ale nemáte na jídelní stůl dostatek místa, můžete si barový pult zřídit z pokračování kuchyňské linky. Pokud se pod ní budou dát zasunou židle, pak není co řešit.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment