Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Tipy & Triky

5 přírodních osvěžovačů pro váš interiér

Napsáno JanaPK

Vstoupit po celodenním shonu do příjemně provoněného bytu je jistě lepší, než hned u dveří zadržovat dech. Máme prostě rádi,, když nám to doma voní.

Nemusíte hned kupovat chemické přípravky, jestliže chcete, aby se vaším domovem linula osvěžující vůně, stačí vyzkoušet některý z našich tipů.

Začneme u květin

Pořizujeme si je domů odnepaměti. Pěstujeme je v květináčích, kupujeme řezané do vázy, pořizujeme si je suché ve formě potpourri. Květiny jsou jedním z nejpřírodnějších osvěžovačů vzduchu v místnosti. Stačí jen vybrat takové, jejichž vůni máte nejraději.

Vonné svíčky si můžete vyrobit

Svíčky patří k oblíbeným způsobům, jak provonět pokoj, ať už jsou samy aromatické, nebo zahřívají aromalampu s vonnou esencí.

Náš tip: nasypte do širší sklenice koupelovou sůl s příjemnou vůní a postavte do ní obyčejnou čajovou svíčku.

Zkuste domácí difuzér

Stačí zavařovací sklenice s víčkem, pár špejlí a voda s několika kapkami vonného oleje. Do víčka udělejte několik otvorů, do sklenice nalijte vodu, kápněte vonnou esenci a uzavřete. Otvory protáhněte špejle a nechte po nich vůni vzlínat.

Udělejte si gelový osvěžovač

Stačí vám neochucená želatina, sůl, vonný olej a sklenice s víčkem. Gel můžete obarvit potravinářskou barvou.

Uvařte 0,25 litru vody, přidejte želatinu a míchejte, aby se neudělaly hrudky. Ve chvíli, kdy se  želatina rozpustí, přidejte 0,25 litru studené vody a jednu lžičku soli. Důkladně promíchejte a nalijte do připravených sklenic. Nechte přes noc vychladnout. Do víčka sklenice udělejte otvory, aby se vůně uvolňovala.

Jak využít vonné oleje

Většinou je nakapeme do aromalampy a necháme je zahřívat svíčkou. Vůně se postupně uvolňuje do interiéru. Není to ale zdaleka jediný způsob, jak s nimi provonět byt.

Druhou poměrně rozšířenou variantou jsou odpařovače na radiátorech, do nichž nalijeme vodu a zakapeme vonným olejem.

Náš tip: potřete vonnou esencí žárovku v lampě před tím, než rozsvítíte. Tak, jak se bude žárovka zahřívat, bude uvolňovat vůni do prostoru.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment