Interiér Kuchyně

Můžete si dovolit ostrůvek v kuchyni?

Napsáno Nikol Blahova

Ostrůvek v kuchyni je stále oblíbenější trend v kuchyňském designu, po jehož přítomnosti touží nespočet lidí. V moderních kuchyních je kuchyňský ostrůvek považován za samozřejmost, ovšem ne každý si může dovolit investovat finance do pořízení zbrusu nové kuchyně. Možná jste se do tohoto trendu zamilovali i vy a nyní si horečně lámete hlavu vymýšlením, jak si jej do kuchyně zakomponovat. Jenže pozor – ostrůvek v kuchyni si nemůže dovolit každý a to nejen s ohledem na finance, ale i s ohledem na dispoziční možnosti samotného interiéru. Proto jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek, kde se této vymoženosti společně s vámi podíváme blíže na zoubek – tak si následující řádky rozhodně nenechte ujít!

Pro ostrůvek v kuchyni potřebujete místo

V cestě za pořízením kuchyňského ostrůvku může první překážku představovat nedostatek místa ve vaší kuchyni. Drtivá většina českých domácností se nemůže chlubit velkým prostorem pro kuchyň, proto se není čemu divit, že je to mnohdy jedna z nejmenších místností z celé domácnosti. Jestliže ani vaše kuchyně nedisponuje prostorem navíc, pak si instalaci dalšího kusu nábytku dobře rozmyslete. Mohlo by se totiž stát, že byste se v kuchyni nemuseli hnout, což pro práci není to nejlepší.

Je třeba myslet i na potřebné instalace

Ostrůvek v kuchyni může plnit vícero funkcí. Zatímco někdo si jej pořizuje místo klasického jídelního stolu, jiný touží po kuchyňském ostrůvku, do kterého si umístí dřez, případně varnou desku – a to je problém, na který se nyní blíže podíváme. Pokud i vy chcete kuchyňský ostrůvek využít jako mycí nebo varné centrum počítejte s nutnými instalacemi – voda, odpady, elektřina, plyn. V takovém případě je instalace samotného ostrůvku velice náročná a vás to bude stát nejen další čas navíc, ale především finance. Můžete si to dovolit?

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

1 komentář

  • Ostruvek:-))

    Urcite ostrůvek nebo jidelni stul…? lze zkombinovat oboji když není prilis velky byt?

Leave a Comment