Ložnice

Jak pečovat o matrace

Napsáno Nikol Blahova

Matrace je nejdůležitější součást postele. Nejenže vám poskytuje dostatek pohodlí pro váš spánek, ale nabízí vám i  příjemný komfort pro chvilky lenošení či ideální prostor pro intimní chvilky ve dvou, kterým se věnujete s chutí i radostí. Matrace zkrátka dostávají pořádně zabrat. Uvědomte si, že spánkem strávíte třetinu vašeho života, což se na stavu vší matrace chtě nechtě musí projevit. Byli byste nepříjemně překvapeni, kolik bakterií, roztočů a jiných potvůrek společně s vámi sdílí jedno lože! Bohužel mnoho z vás na péči o matraci zapomíná. Chcete-li si zajistit nejen pohodlný, ale zároveň i zdravý spánek, přečtěte si dnešní článek.

Matrace pravidelně větrejte

Každá matrace potřebuj čas od času pořádně vyvětrat. Bohatě stačí, když si na tento úkol vzpomenete alespoň jednou za měsíc a pokud vám to počasí dovolí, vezmete vaší matraci na čerstvý vzduch. Byť jedna jediná hodinka na sluníčku dokáže divy, nechte se mile překvapit, jak voňavá a čerstvá vaše matrace bude! Můžete jí postavit na terasu, balkon či zahradu – jednoduše kamkoli, kde máte kousek volného prostoru.

Nenechávejte je zastlané po celý den

Větrat můžete i bez nutnosti tahat se s matrací na zahradu. Jste-li zvyklí hned po probuzení postel ustlat, snažte se tento úkon odnaučit. Ještě ideálnější je situace, kdy z matrace sundáte veškeré ložní prádlo, čímž jí umožníte pěkně dýchat a pořádně vyschnout.

Obracím, obracíš, obracíme

A teď ruku na srdcejak často obracíte vaší matraci? Ačkoli platí, že by se matrace měla otáčet každých 6-8 týdnů, ne každý na tuto nepsanou povinnost myslí, ba naopak. Otočení matrace neznamená jen přetočit jí lícem dolů, nýbrž otáčet jí všem směry.

Prevence je základ úspěchu

Nejlepší péčí, kterou své matraci můžete dopřát, je prevence. Stejně jako povlékáte peřinu či polštář, dejte i vaší matraci „ochranný obal“, který společně s prostěradlem dokonale absorbuje vlhkost a mastnotu vašeho těla. Výhodou těchto obalů je skutečnost, že je můžete v případě potřeby vyprat v pračce.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment