Komerční články

Jak snížit náklady na vytápění domácnosti?

Napsáno Jaroslav

Náklady na provoz kanceláří spolknou nemalou část rodinného rozpočtu. Také přemýšlíte, jak své náklady snížit na minimum? Nemáte rádi plýtvání? Poradíme vám, jak ušetřit na výdajích za energie.

Zjistěte, kde uniká teplo

Pokud to budete myslet vážně, nechte si vypracovat energetický audit. Ten stanoví celkovou energetickou náročnost objektu, vyhodnotí slabá místa a nakonec získáte návrh na vhodnou optimalizaci. Nebo se poraďte s topenářem a firmou, která zpracovává energetické průkazy.

Jako výsledek se můžete dozvědět, že je třeba část budovy zateplit, vyměnit trubky či okna. A i když se vám do podobných opatření nejspíš nebude chtít, mohou vám ročně ušetřit nemalé částky.

Tip: Pokud budete měnit kotel, podívejte se na kondenzační kotle Ferroli, které patří k těm nejoblíbenějším. Najdete je na topenilevne.cz, kde za fajn ceny pořídíte například i měděné trubky pro rozvody topení i vody, krbová kamna či oblíbené radiátory Purmo.

Kondenzační kotel

Kondenzační kotel

Tipy, jak doma šetřit energii

  • Vyměňte zdroje světla za úspornější. LED žárovky jsou sice dražší na pořízení, ale oproti těm běžným uspoří až 50% energie, mají o 80% nižší spotřebu a vydrží svítit až stokrát déle.
  • Pořiďte si termostaty a popřemýšlejte o zavedení řízeného větrání i vytápění. Nejčastější příčinou neekonomického vtápění je totiž lidský faktor – zapomínáme vypnout topení, nevětráme, přetápíme,…
  • Zkontrolujte, že používáte úsporně spotřebiče.
  • Klimatizaci spouštějte jen v nejteplejších dnech roku a místnost neochlazujte o víc než 5-8 stupňů, než je venkovní teplota.

About the author

Jaroslav

Leave a Comment