Zdi & tapety

Rychlá proměna stěn v interiéru pomocí tapety!

Napsáno Nikol Blahova

Čas od času se každý z vás zastaví, rozhlédne se kolem sebe a se znepokojením v hlase zkonstatuje, že vzhled interiéru je fádní, nudný a zastaralý. Možná se to stalo i vám. Pokud jste dospěli k názoru, že vaše stěny dávno ztratily své původní barvy, tu a tam se někde mihne flek či šmouha, místy se objevují vybledlé kousky zdi, je na čase, abyste se pustili do menší renovace. Nelekejte se, nejedná se o investici, která by měla zruinovat váš rodinný rozpočet! Celé kouzlo se skrývá v jednoduchém, vzhledově přitažlivém a cenově přijatelném řešení. Seznamte se – na scénu přichází šikovné tapety, které hravě a především rychle změní vizáž vašich stěn. Jste připraveni tapetovat?

Kam všude se tapety hodí?

Zalíbila se vám představa rychlé a levné proměny, díky které se doma opět budete cítit příjemně? Pak vám v hlavě jistě vrtá otázka, kam všude se tapety hodí a v jakých interiérech je můžete použít. Co se použití týče, je třeba se odvíjet od materiálu, ze kterého jsou tapety vyrobeny a v potaz brát i vlastnosti místnosti, kterou se chystáte proměnit. Víte, jaké máte možnosti?

  • Papírové tapety

    Papírové tapety patří mezi nejlevnější a díky tomu i nejvyhledávanější. Použít je můžete prakticky všude, jen do do místností, kde je vlhko a také na stěny, které pracují – příkladem jsou panely.

  • Vinylové tapety

    Vinylové tapety se vyrábí z plastu či celulózy. Co se jejich umístění týče, hodí se do každého typu interiéru, díky čemuž máte naprosto volnou ruku. Vzhledem k tomu, že je lze snadno omývat, je můžete použít i ve vlhkých prostorech, jako je koupelna.

  • Vliesové tapety

    Vliesové tapety, vyráběné z netkané textilie, se mohou použít na jakýkoli podklad. Vyhýbat se nemusíte umístění na sádokarton, betonové panely, dřevotřískové desky a další.

Jak se pustit do práce a co je třeba udělat?

Máte nakoupené tapety a nyní přemýšlíte, jak se pustit do práce? Pak si od nás nechte poradit! Než se pustíte do práce, zavřete v místnosti dveře i okna a zároveň vypněte topení. Proč? Jakmile byste tapetovali ve vyhřáté místnosti, snáze by se vám pod tapetami tvořily vzduchové bubliny. Stálá teplota je vhodná i k optimálnímu schnutí lepidla.

Tapetujete poprvé?

Pokud s tapetováním teprve začínáte a nikdy předtím jste to ještě nezkoušeli, začněte v místnosti, která není tolik na očích. Jakmile tapety natřete lepidlem, počítejte  minimálně s  5 až 10 minutami, než dostatečně změknou a roztáhnou se. V takovém případě jsou lepší volbu vliesové tapety, u kterých se lepidlo nanáší přímo na zdi.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment