Byty Inspirace pro bydlení Interiér Ložnice

Dobré tipy, jak zařídit malou ložnici

Napsáno JanaPK

Ložnice je místo odpočinku a relaxace, proto bychom se v ní měli cítit příjemně. Problém současných panelákových bytů ale je v nedostatku prostorných místností. Na ložnici tak zbývá často jen opravdu hodně malý pokoj. Jak ho zařídit, abychom se v něm necítili stísněně a přitom měli v ložnici vše potřebné?

Vytvořit si i z malého pokojíku útulnou ložnici opravdu můžeme, pokud dodržíme několik pravidel.

Důležitá je volba nábytku

Ložnice by rozhodně neměla být skladištěm nábytku, potřebujeme v ní hlavně postel a úložné prostory. Postel zvolíme z těch menších, dvoulůžka jsou s dostání už šířky 160 cm. Také by měla mít úložné prostory pod rošty, tím si ušetříme dost místa v pokoji. Skříň volíme pečlivě, v úzkých prostorech je vhodnější s posuvnými dveřmi. Pokud je místnost opravdu malá, raději ji zkusíme umístit jinde v bytě. Dobré řešení jsou vestavěné skříně dělané na míru. V ložnici pak postačí menší komoda. Ta nám zároveň může posloužit jako toaletka, pokud nad ni pověsíme dostatečně velké zrcadlo. Pokud nezbývá dost místa na noční stolečky, využijte prostoru nad postelemi a zavěste na zeď police.

Jak opticky zvětšit malou ložnici

Díky užitečným trikům můžeme i z malé místnosti udělat opticky prostornou a vzdušnou ložnici.

Jedním z nich jsou lesklé plochy, hlavně praktická zrcadla. Velmi užitečným kouskem nábytku tak může být skříň s posuvnými zrcadlovými dveřmi.

Také vhodně zvolené barvy dokážou i s malými prostory divy. Do ložnice, protože je to zóna určená k odpočinku, volíme chladnější barvy, rozhodně v jemných odstínech. Pro malé pokoje je ideální kombinovat barevné zdi s bílou, která by měla být základní.

Také doplňky a lůžkoviny volíme tak, aby celkově ladily a nepůsobily nepříjemnou disharmonii. Dobrá volba jsou přírodní odstíny. Inspirujte se stylem Provence a zařiďte si ložnici v odstínech levandulové a přírodní zeleně. V opticky vyrovnaném a sladěném prostoru budeme mít jistotu, že náš odpočinek bude skutečně kvalitní a ničím nerušený.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment