Bydlení Byty Domy Inspirace pro bydlení Interiér Tipy & Triky

Co je in a co out v moderním bydlení

Napsáno JanaPK

Naprosto ve všem, co nás obklopuje, nám do jisté míry diktuje móda. Chceme-li jít s dobou, musíme sledovat poslední trendy v dané oblasti ať už je to oblečení, líčení nebo bydlení. Moderní bydlení podle současných trendů některé prvky preferuje a od jiných upouští. Získat přehled o tom, co je právě in, můžete i díky tomuto článku.

Nejdůležitějším trendem je vlastní pohodlí

Domov vytváří hlavně lidé, kteří v něm žijí, nikoliv věci, i kdyby byly sebemodernější. Má působit harmonicky, pohodlně a útulně.

Zařízení bytu by mělo odrážet vaši osobnost, a to i v případě, že si najmete bytového designéra. Profesionál v oboru si o obyvatelích bytu zjišťuje vše podstatné a vybavení jednotlivých místností jim přizpůsobuje.

Nejnovější trendy styl připomíná továrnu

Po bydlení ve stylu retro nebo vintage tu máme styly nový: industriální.

Působí trochu jako stará továrna nebo skladiště, na zdech přiznává beton či neomítnuté cihly. Extrémní varianty pracují i s trubkami v interiéru, obnažené žárovky, pružiny a další kovové předměty. Důležité je, aby to byl kov s matnou povrchovou úpravou, lesklé kovové předměty jsou už out. Dalšími výraznými prvky jsou odkryté topení, nosníky, schodiště, vestavěná patra v otevřeném prostoru s vysokými stropy. V ostatních případech se bytový design vrací k uzavírání do jasně definovaných místností a větší intimitě.

Minimalismus není sterilní

V minimalistickém pojetí interiéru není místo pro lapače prachu. Z nábytku použijte jen to nejnutnější, na poličky, křesílka a stolečky raději zapomeňte. Do minimalistického interiéru se nehodí ani množství bytového textilu, rozhodně zapomeňte na koberce, závěsy a potahy na sedačce (pokud jsou nutné, volte jednobarevné).

Důležitý je materiál – dřevo, kůže, sklo a kov. Květiny ano, ale jen opravdové, naštěstí nikdo, kdo sleduje změny v bytovém designu už doma umělé květiny dávno nemá.

Celkový dojem by měl být kompaktní a snadno udržovatelný, nikoliv neosobní a chladný.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment