Interiér Obývací pokoje

Kouzla s barvami, aneb víte, jak vymalovat obývací pokoj?

Napsáno Nikol Blahova

Obývací pokoj je jednou z nejfrekventovanějších místností v celé domácnosti. Právem je označován za středobod vašeho domova, kde se scházíte s rodinou, přáteli či blízkými. Vzhledem k tomu, kolik času strávíte právě v tomto interiéru, je důležité, abyste se zde cítili příjemně a obklopovali se věcmi, jež ve vás navozují líbivé pocity. Na útulnosti se hodně podílí i výmalba. Možná i vy plánujete vymalovat obývací pokoj, ale nevíte si s tímto úkolem rady. V takovém případě si přečtěte dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak k malování přistupovat, jaké volit barvy a jak si z této činnosti udělat zábavu. Jste připraveni kouzlit s barvami?

Obývací pokoj by měl reprezentovat

Obývací pokoj je vaší vizitkou, neboť právě sem zvete své přátele, se kterými trávíte společný čas u dobré kávy či něčeho na zub. Zároveň je to ale místnost, kde se chcete věnovat odpočinku či relaxaci. Co to pro vás znamená? Při volbě barev se snažte svou pozornost nechat ubírat směrem harmonických odstínů, které ve vás vyvolají pocit bezpečí, oddechu a klidu.

Jaké barvy jsou vhodné?

Neorientujete se v aktuálních trendech, ale přesto chcete svůj obývací pokoj vymalovat stylově? Pak vsaďte na fialovou, která je pro tento interiér jasnou volbou číslo jedna! Ta působí harmonicky, je klidná a přitažlivá. Chybu neuděláte ani tehdy, rozhodnete se pro žlutou, která celý prostor prosvětlí a opticky zvětší. Máte-li navíc malý obývací pokoj, není nad čím váhat. 

Dovolíme si vám doporučit i odstíny zelené, s těmi je ale třeba zacházet opatrně. Jak je známo, zelená uklidňuje, a proto se do obývacího pokoje skvěle hodí. Vyhněte se tmavým a příliš sytým odstínům této barvy, které působí tlumeně a zbytečně by celý prostor zmenšily.

Když už tmavé, tak jedině s mírou!

Líbí se vám pestré odstíny a nechcete se jich v obývacím pokoji vzdát? Pak pamatujte, že čím tmavší odstín zvolíte, tím více bude váš obývací pokoj působit ponuře, což pro dobrou náladu není příliš ideální. Pokud ani přesto nechcete dát tmavým barvám sbohem, vymalujte jimi jen jednu stěnu v místnosti. Sytá barva se bude vyjímat kupříkladu na stěně za sedací soupravou.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment