Bydlení Byty Domy Inspirace pro bydlení Interiér Tipy & Triky

4 materiály, které jsou v moderním interiéru in

Napsáno JanaPK

Některé materiály jsou nadčasové a jiné po čase odvane čerstvý vítr nových trendů. V bytovém designu to platí také. Jsou ale materiály, které nás provázejí po staletí, a přitom neodmyslitelně patří k modernímu bydlení.

Současná móda se vrací k přírodě, z toho vychází i home design a současné trendy v zařizování bydlení. Bez čeho se současný stylový interiér neobejde?

Dřevo ve všech podobách bude vždycky in

V našich bytech se usadil nábytek z masivu po vzoru skandinávských domácností. Znovu jsme objevili krásu dřevěné podlahy, a to ať už jde o prkennou, parkety nebo plovoucí z dřevěných lamel. Do interiéru se vrací také korek, a to nejen na podlahy,ale i jako dekorace na zdi. Dřevo surové i opracované, lakované i jen namořené, prostě ve všech podobách, do moderního interiéru patří.

Kámen nás neomrzí

Obklady mramorové nebo ze štípané břidlice, oblázky ve velkých květináčích i kamenné dekorace – kámen ve všech podobách je dalším přírodním materiálem, který se v obytných interiérech usadil nastálo. V současné době je to ale provedení s matnou povrchovou úpravou, leštěný mramor je momentálně na ústupu.

Hlína, to je sklo, keramika i terakota

Ve všech třech podobách má v současném interiéru hlína své zastoupení. Terakota je žhavý trend v obkladech, ale i hliněné nádoby si najdou své místo, využijete je například při pěstování pokojových či balkónových květin.

Pokud jde o keramickou dlažbu, i tady je momentálně in matná povrchová úprava, lesklé plochy jsou trendy jen na nábytku.

A sklo? Užitkové i dekorativní, skleněné přepážky i umělecké vázy či mísy – bez něj to opravdu nejde.

Kov se vrací nejen jako dekorace

V posledních letech byly oblíbené dekorace měděné a bronzové, co nejvíce naleštěné a blýskavé. Momentálně je to spíš ocel s matnou povrchovou úpravou, která se snaží usadit v našich interiérech. A musí se uznat, že si vede dobře. Je neodmyslitelným prvkem industriálního stylu, v současné době se ale vrací v podobě kovových židlí a postelí. A podle předpovědí světových designérů, brzy o kovovém nábytku uslyšíme.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment