Bydlení Interiér Tipy & Triky Zdi & tapety

Jaké jsou výhody moderních tapet

Napsáno JanaPK

Když přijde čas na obnovu interiéru, obvykle vybíráme z několika možností: vyměnit nábytek za něco nového, vymalovat nebo zkusit tapety. A to v obojím případě. Tapety totiž můžete lepit na různé povrchy a materiály. Místo kupování nového nábytku tak můžete zkusit renovaci starého tak, že ho otapetujete.

Vzory, barevnost, materiál – neomezené možnosti výběru tapet

Prostou malbou nikdy nezískáte tolik různorodých vzorů, struktur ani barevných kombinací, jako nabízí současné tapety. Velká nabídka je i v materiálech, z nichž se tapety vyrábějí. Kromě tradičních papírových jsou k dostání vynilové, vliesové, samolepící, omyvatelné, s 3D strukturou. Spolu s širokou paletou barev a neomezenými možnostmi, pokud jde o vzory, máte možnost pomocí tapet vytvořit naprosto jedinečný, neopakovatelný interiér.

Tapeta navíc můžete použít po celé místnosti, můžete je také kombinovat s malbou. Dobře vypadá tapeta na zdi a ta samá na nábytku, například na dvířkách skříněk. Tapeta je vhodná na renovaci nábytku, pro tento případ se skvěle hodí samolepící tapeta. tu lze použít na dřevo, laminát, kov a mnoho dalších povrchů.

 

Tapeta jako výborný izolant

Kromě estetického hlediska má tapeta ještě jednu užitečnou funkci, a to je izolace.Tapety díky tepelné izolaci dokážou ušetřit i na nákladech na vytápění, někde se uvádí, že až 30 % z celkové částky. Zajímavá výhoda je i do jisté míry i zvuková izolace mezi místnostmi. Důležitou vlastností je také jejich prodyšnost, díky které se pod nimi nevytváří plíseň. Navíc zakryjí sem tam nějakou nerovnost ve stěně, případně i drobné prasklinky v omítce.

díky tomu, že většina z materiálů, z nichž se vyrábí tapety, je snadno omyvatená, dají se i tapety dlouho udržovat v dobrém stavu. Jejich snadná údržba je další vlastnost, pro kterou jsou tapety v současnosti hodně oblíbené.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment