Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Tipy & Triky

Trendy v bydlení pro rok 2017

Napsáno JanaPK

Letošní rok už se dávno překlopil do druhé poloviny a my vyhlížíme, co přinese ten další. Pokud jste se teď, po dovolené, rozhodli upravit si interiér bytu podle trendů pro příští rok, budiž vám inspirací myšlenky a předpovědi zahraničních bytových designérů.

Překvapivě široká barevnost

Pokud se chystáte malovat, budete mít pro příští rok z čeho vybírat. Aktuální zůstává návrat k přírodě, z široké palety barev je to kombinace zemité zelené, béžové a terakotové. Zelená je v interiéru stále více populární, je ale nutné pečlivě vybírat odstín, aby nepůsobila příliš rušivě. Vybírejte jen přírodní tóny, jako je barva listí, hlubokého lesa nebo olivově zelenou.

V následujícím roce si prosvětlíme byt sluneční žlutou, pastelovými barvami a dodáme mu na důstojnosti břidlicově šedou.

Konec blýskavých cingrlátek

Ze všech naleštěných ploch a kovových doplňků až přecházejí oči. Je čas nechat je odpočinout. Zlato, měď a ostatní kovy budou vždy součástí interiéru, trend pro příští rok se ale otáčí spíš k industriálnímu pojetí – tmavá ocel nebo nerez.

Odklon od leštěných ploch zaznamenáváme i v obkladech. Končíme s uniformitou glazovaných obkladaček, které vídáme ve školách, v kavárnách, prostě všude. Do módy jdou terakotové obklady s matnou povrchovou úpravou.

Také mramor už je na ústupu, přichází hlína, dřevo a proutí. Jestli chcete být in, vsaďte na korek.

Vítězí potřeba soukromí

V posledních letech kladla bytová architektura důraz na otevřené prostory, nicméně i těm už odzvonilo. Trend příštích let je rozbít velké prostory zástěnami či policovými sestavami a vytváření útulných zákoutí.

Stále více se vracíme k jasně definovaným místnostem, které plní naši potřebu soukromí i uprostřed velké rodiny. Pro společný život zůstávají  prostory, jako je jídelna nebo obývací pokoj.

Naše tipy: Jestli chcete jít s dobou, pořiďte si postel s čalouněným čelem a odstraňte všechny nápisy ze zdí. Těm už končí doba hájení.

 

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment