Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Nábytek Obývací pokoje

Jak vybrat sedačku do vašeho obýváku

Napsáno JanaPK

Vybrat správnou sedací soupravu do bytu je úkol nelehký a zodpovědný. Je to velmi dominantní kus nábytku, takže je velký předpoklad, že na ni padne zrak každého hosta dřív, nž na ostatní zařízení.

Kromě reprezentativního prvku je to pohodlí, co musíme zohlednit při výběru, a také několik dalších kritérií, jako je velikost, dispozice, údržba potahového materiálu a podobně.

Na velikosti záleží

Velká sedačka v malém pokoji nebo příliš malá v rozlehlém prostoru bude působit nepřirozeně. Jestliže bojujete v obývacím pokoji s každým centimetrem čtverečním, volte sedací soupravu menší, spíš klasickou než oblíbenou rohovou. Ale ani té se nemusíte nutně vzdát, jestliže si vyberete některou z moderních provedení bez robustních opěrek, které zabírají zbytečné místo. Do opravdu malých pokojů volte raději jen dvousedákovou pohovku, případně doplněnou taburety.

V každém případě by měla být celá sedačka snadno přístupná, kolem ní by měl být dostatečný volný prostor.

Jaký materiál je lepší na potah?

Nadčasovým hitem je jistě sedačka kožená. Moderní soupravy jsou vyráběny z kůže v různém barevném provedení, v poslední době je to ale bílá, která ovládla současný interiér. Jestliže si chcete pořídit koženou sedačku, počítejte, že si za ni dost připlatíte. Také byste měli vědět, jak ji správně ošetřovat, aby vám vydržela.

Pokud máte doma malé děti nebo diomácího mazlíčka, je asi lepší kůži se vyhnout. Naštěstí nabídka čalounění je dnes tak široká, že uspokojí každého zájemce.

Na sezení nebo i k přespání

Plánujete sedačku jako spaní pro hosty? Nebo žijete v garsonce a budete na ní denně spát vy? Pak je jasná volba rozkládací sedačka, navíc je dobré vybrat si jednoduchý způsob manipulací. Nejvhodnější je výběr sedací soupravy rovné, se širokou sedací částí, to vám zajistí dostatek místa a pohodlné spaní. Rozkládací sedačka navíc obvykle má i úložný prostor na lůžkoviny.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment