Interiér Zdi & tapety

Pustíte si domů přiznané cihly?

Napsáno Nikol Blahova

Pohled na interiér, kterému dominují přiznané cihly, vyrazí mnohým z vás dech. Tento stylový doplněk se plně rozmohl až v 19. století, kdy se stal velmi populárním a stále častěji i vyhledávaným. Ono je to vcelku logické – přiznané cihly vnesou do interiéru úplně jiný nádech, na který se zkrátka nebudete moci přestat dívat. My se přiznaným cihlám podíváme blíže na zoubek – jdete do toho s námi?

Jak vznikl fenomén známý jako přiznané cihly?

Pohráváte si s otázkou, co dalo vzniknout tomuto fenoménu? Možná budete překvapeni, ale je to velmi jednoduché. Když se obyvatelé starých cihlových domů chtěli pustit do opravy, přišli na to, že stačí odstranit poškozenou omítku a nový trend byl rázem na světě. Tím se cihlové zdi staly populární a jejich oblíbenost nezastavitelně roste.

Troufnete si na rustikální nádech?

Pokud si domů pustíte přiznané cihly, získá vaše bydlení rázem nádech rustikálního stylu, do kterého se zaručeně zamilujete již na první pohled. Přiznané cihly si své čestné místo vymohou prakticky v jakkoli pojatém interiéru, zvláště oblíbené jsou v moderních loftech.

Kam se hodí?

Zaujala vás představa odkrytých cihlových zdí? Pak se možná ptáte sami sebe, kde se vůbec dají vhodně použít. Věřte, že se hodí prakticky kamkoli – ať už si je necháte prokouknout v ložnici, kuchyni nebo obývacím pokoji. Mohou zabírat buď celou stěnu, nebo jen její část – to záleží na vašem vkusu.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment