Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Ložnice

Co není dobré zanedbat při zařizovaní ložnice

Napsáno JanaPK

Ložnice je ještě stále dost zanedbávanou místností v bytě. Skladujeme v ní nábytek a další věci, které v bytě překážejí, místo toho, abychom z ní vytvořili místo pro odpočinek a relaxaci, snažíme se z ní udělat multifunkční místnost.

Zařizujete si ložnici a chcete, aby se vám v ní dobře usínalo a pohodlně spalo nejméně několik let? V tom případě se musíte soustředit na to nejdůležitější a snažit se vyvarovat největších chyb.

Investujte do pořádného roštu a kvalitní matrace

Ať už si vyberete postel čalouněnou, ratanovou nebo z masivního dřeva, nejdůležitější bude rošt a matrace. Kvalitní matrace poskytují vysoký užitný komfort, jsou prodyšné, hypoalergenní, dobře se přizpůsobují tělu a regulují i svou teplotu. V kombinaci s lamelovým roštem se můžete těšit na pohodlný spánek bez častého probouzení.

I velikost postele je důležitá

Pokud jde o délku postele, měla by být vždy nejméně o 20 cm delší než vy, šířka pro jednoho člověka pak nejméně 80 cm. Výška s ohledem na pohodlné vstávání by měla dosahovat 45 – 55 cm od země. Manželskou postel vybíráte obvykle s ohledem na velikost pokoje, od 160 cm šířky, optimální rozměry jsou 200 x 180 cm.

V ložnici jen minimum nábytku

Ložnice přeplněná nábytkem působí stísněně a vám se v ní bude těžko usínat. Volte takový, který odpovídá velikosti místnosti, do menších interiérů lehký nábytek, ideálně zavěšený na stěně klidně až pod strop. Šatní skříň do malé ložnice volte se zašupovacími dveřmi, jestliže budou zrcadlové, dodají ložnici opticky na velikosti.

Na barvě záleží

Někdo má možná rád rudou barvu v ložnici, většina z nás ale ke klidnému spaní potřebuje jemné, pastelové barvy v chladnějších tónech. Neuděláte chybu, ani pokud vymalujete bíle a barevnost místnosti dodáte dekoracemi a doplňky. I ty ale vybírejte tak, aby vás nezneklidňovaly. Vyhněte se žluté, oranžové a červené, ty vzbuzují nespavost.

About the author

JanaPK

Vyzkoušela jsem si bydlení v bytě i v domě se zahradou. Nemovitostem, jejich rekonstrukci i bytovému designu se věnuji i profesně, proto stále vyhledávám nové informace a trendy.
Ráda se s vámi podělím o všechno, co jsem na cestě životem pochytila.

Leave a Comment