Finance Jak ušetřit

Chcete začít šetřit? Víme, jak na to!

Napsáno Nikol Blahova

Možná si na konci každého měsíce při počítání posledních drobných říkáte, že byste konečně měli začít šetřit. Vidina ušetřených penízků je sice více než lákavá, ovšem na druhou stranu se pro mnohé z vás jedná o nesplnitelný úkol. Ne každý se totiž nedokáže ze dne na den vzdát toho či onoho výdaje, takže ve většině případů plány a představy zůstávají neuskutečněné. Naštěstí je tu dnešní článek, ve kterém vám prozradíme několik tipů, díky kterým můžete ušetřit. Nemusíte se bát, nejsou nikterak drastické a nijak zvlášť vás ve vašem běžném životě nezatíží.

Naučte se využívat klubové slevy

Určitě i vám v nejednou obchodě nadšeně nabízeli možnost stát se členem jejich klubu, což by vám po registraci přineslo celou řadu výhod. Jestliže jste podobné nabídky až do dnešního dne zarytě odmítali, začněte je teď naopak přijímat. Možná si to neuvědomujete, ale díky použití klubových kartiček můžete mnohdy ušetřit i pěkné peníze. Samozřejmě nepočítejte s částkami dosahující několika tisícovek, ale když dáte korunku ke korunce, na konci měsíce budete mít i několik stovek k dobru. A to se přece vyplatí, nemyslíte?

Snažte se to nepřehánět s topením

Topná sezona a povinnost vyhřívat naše domovy je aktuálním tématem, proto jsme se na něj v rámci otázky „jak a kde šetřit“ zaměřili. Jestliže jako celá řada dalších lidí doma zbytečně moc topíte, až se teploty mnohdy blíží k přehnaným hodnotám, pak věřte, že tímto způsobem se šetřit nedá. Naopak snižte teplotu na příjemných 20-22 °C a této teploty se držte. Uvidíte, že pro domácí pohodu je to teplota tak akorát a brzy zjistíte, že přetápět svůj domov akorát tak leze do peněz.

Opravdu musíte používat sušičku?

Sušička představuje jeden z nejoblíbenějších domácích spotřebičů, na jejich společnost si zvykla celá řada lidí. Jestliže sušičku máte, pak si určitě umíte představit to pohodlí, kdy prádlo nemusíte věšet na sušáku a přímo z pračky jej uložíte do sušičky, která se již o všechno postará. Je pravda, že je to méně pracné a jednoduché, ovšem i finančně náročné – byť si to možná neuvědomujete. Naučíte-li se sušičku využívat jen minimálně, uvidíte, že i takto se dá šetřit.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment