Interiér Ložnice

Nábytek do ložnice – jak vybrat ten pravý, který vám vydrží roky?

Napsáno Nikol Blahova

Nábytek do ložnice je třeba vybírat s pečlivostí a s ohledem na potřeby těch, kteří ji obývají. Ložnici si každý představuje jinak – zatímco někdo touží po jednoduchosti a přeplácanost mu nic neříká, jiný si svou ložnici doslova zaplaví nejrůznějšími maličkostmi, díky kterým se v prostoru bude cítit o to příjemněji. Ať už máte o své ložnici jakékoli představy, všichni se jistě shodneme na jediném: ložnice musí být praktický i útulná zároveň a nábytek do ložnice musí vydržet nejlépe několik let. Jestliže se chystáte na renovaci tohoto interiéru a přemýšlíte i o nákupu nového nábytku, pak si nenechte ujít dnešní článek. Poradíme vám, jaký nábytek do ložnice bude po všech ohledech ten pravý!

Zajímavé tvary a střídmé barvy

Do ložnice se obecně nehodí křiklavé barvy, které by vás jen zbytečně rozptylovaly během spánku nebo odpočinku. Stejně jako to platí pro větší plochy, jako je koberec nebo vymalování stěn, platí tohle pravidlo i pro nábytek do ložnice. Snažte se jej vybírat ve střídmějších tónech, které nebudou působit jako pěst na oko, ale i přesto se vám budou líbit. Nemusí to být nutně jen klasicky bílá, nabízí se i řada jiných odstínů – například světle modrá, zelená, hnědá, fialová, kávová nebo béžová.

Praktický nábytek do ložnice je výhrou

V ložnici byste to s nábytkem neměli přehánět. Bohatě si zde vystačíte jen s pár kusy – postelí, skříní, nočními stolky a maximálně ještě toaletním stolečkem. A to je vše, více nábytku zde netřeba. Zbytečně by jen daný prostor zastavěl a ve vás vyvolal pocit, že je vaše ložnice plná – nikoli zařízená, ale doslova zastavěná. Myslete na známé pravidlo, že méně je někdy více, neboť v tomto případě platí dvojnásob.

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment