Recepty Vaření

Recept na bleskové pohoštění aneb bábovka z hrníčku

Klasický recept na hrníčkovou bábovku nejspíš znáte. Takovou, kterou dělávaly už naše maminky a jedná se bezesporu, o vynikající těsto. To se hodí nejen na bábovky, ale letní ovocné bublaniny a spoustu dalších moučníků. Jedno těsto a nespočet možností: kakao, kokos, mák, oříšky, tvaroh. Ale my si dnes popíšeme mnohem rychlejší způsob, jak připravit bleskové pohoštění, pro případ nečekané, ale mile návštěvy. Možná, že vám taková bábovka z hrníčku přijde vhod také u víkendové pohody při kávičce. Bábovka je i s přípravou hotová za 10 minut a můžete si vychutnat zaslouženou siestu.

Budeme potřebovat

  • Hladkou nebo polohrubou mouku – 4 PL lžíce
  • Kypřící prášek do pečiva – 0,5 čajové lžičky
  • Cukr nebo jiné sladidlo (agáve, javorový sirup) – 3PL lžíce
  • Kakao, kokos, oříšky podle chuti – 2PL lžíce
  • Jedno celé vejce
  • Olej – 3PL
  • Mléko klasické, ale může být i rostlinné – 3PL

Jak postupovat

Smícháme všechny sypké směsi: mouku, prášek do pečiva, kakao, cukr. Pak přidáme mléko, vejce, olej a důkladně promícháme. Hrníček vymažeme pomocí peroutky máslem a můžeme jemně poprášit strouhankou a vložíme do něj těsto. Celý obsah vložíme do mikrovlnné trouby a délka závisí na výkonu mikrovlnky. Pohybuje se to od 5 do 7 minut. Hlídáme, až bábovka vykyne a popřípadě vypneme o něco dříve. Zkontrolujeme špejlí, zda se nechytá těsto a bábovku vyklopíme na talířek. Můžeme ozdobit šlehačkou, ovocem a posypat strouhanou čokoládou. Nyní nezbývá než si vychutnat tuto dobrotu a my vám přejeme dobrou chuť.

About the author

Gabriela Kortova

Většinu času během dne sedím přilepená u PC a píši články různých témat. Má práce je zároveň mým koníčkem a velmi mě baví. Ale byl by to velmi nudný život, kdybych seděla zalezlá jen za psacím stolem. Proto mám ráda sport, procházky po písečné pláži, ruční tvorbu a během slunečného počasí si hraji na zahradníka.

Leave a Comment