Bydlení Interiér Kuchyně

Vinylová podlaha do kuchyně a koupelny: Objevte všechny její výhody

Napsáno angelo

Vybrat správnou podlahu do kuchyně a koupelny byl ještě donedávna pěkný oříšek. V případě, že jste chtěli, aby vaše nová podlaha bez problémů zvládla vlhké prostředí a relativně snadno se udržovala, museli jste chtě nechtě zvolit kachličky. Doba se naštěstí posunula, a tak dnes můžete bez obav zvolit alternativu, která dlažbu s přehledem strčí do kapsy. Jde o vinylovou podlahu.

Praktická volba do koupelny i kuchyně

Podlahové krytiny z vinylu se dostávají do popředí teprve v posledních letech. Díky jejich výhodám po nich však sahá stále více domácností. Hlavním důvodem, proč je vinylová podlaha skvělou volbou do kuchyně a koupelny, je její odolnost. Spolehnout se můžete nejen na tu vůči mechanickému poškození, ale i vůči chemickému. V této oblasti předčí podlahy z vinylu všechny své konkurenty. Rovněž kompatibilita s podlahovým vytápěním je zde zajištěna. Vinylová podlaha je zároveň trvanlivá a samozřejmě voděodolná.

3 důvody, proč zvolit vinylovou podlahu do kuchyně

  1. Jednoduché čištění a údržba

Možná to sami znáte. Čistota podlahy v kuchyni je den co den v ohrožení. Občas na ni útočí kapky rajské omáčky, jindy se vám podaří rozlít lepivou limonádu. A co teprve všudypřítomné drobečky. S vinylovou podlahou vás tihle záškodníci nedostanou. Stačí ji jen přetřít navlhčeným mopem nebo přejet vysavačem. Skvělým pomocníkem může být také robotický vysavač, kterému jde vytírání a vysávání na podlaze z vinylu jedna radost.

  1. Snadná pokládka

Kuchyň rozbombardovaná na několik dní kvůli pokládce podlahy? Tak na to zapomeňte. Pokládka je čistá a jednoduchá. Zkušený profesionál si s podlahou z vinylu poradí i během jediného dne.

  1. Nízké náklady

Hlavně u větších kuchyní se může nová podlaha značně prodražit. Vinylová podlaha je však z ekonomického hlediska skvělá investice. Zvolíte-li kvalitní podlahu, vydrží vám i několik desítek let. V případě poškození ji navíc nemusíte celou měnit. Stačí jednoduše vyměnit poškozený díl. V případě rolí se poškozená část vyřízne a nahradí novou.

3 důvody, proč zvolit vinylovou podlahu do koupelny

  1. Teplá a příjemná na došlap

Představte si sami sebe v horké vaně plné voňavé pěny. Když z ní budete vylézat ven, zřejmě nebudete chtít stoupnout na ledové kachličky, že? Podlaha z vinylu je příjemná na došlap už sama o sobě. Milovníci tepla navíc ocení možnost umístit pod vinyl podlahové topení.

  1. Široká škála vzorů a barev

Vinylová podlaha zvládá s přehledem imitovat dřevo, kámen, kov i dlažbu. To vám dává nespočet možností, jak design koupelny pojmout. Jste-li milovníky klasiky, vsaďte na vzhled staré dobré dlažby, ale zároveň si užívejte výhody vinylu. Pokud vás baví spíše moderní styl, můžete vyzkoušet třeba imitaci kamene.

  1. Bezpečnost

Podlaha koupelny je vlhká skoro v jednom kuse. Tu nacákají děti, když si myjí ruce, jindy zase našlapete vy, když vylézáte ze sprchy. Na keramické dlažbě by se tak snadno mohlo stát, že uklouznete. Podlahová krytina z vinylu má texturovaný povrch a odvádí vodu, takže neklouže.

Z jakých typů vinylových podlah můžete vybírat?

Dalším velkým benefitem je možnost výběru pokládací metody. Můžete tak zvolit tu nejvhodnější přímo na míru pro vaše prostory.

Způsob pokládky je závislý na druhu krytiny. Vybírat můžete vinylové dílce nebo vinylové role.

Vinylové dílce mají dvě základní varianty:

  • Celoplošné lepené dílce jsou určeny na vyrovnaný, ideálně nově vybetonovaný/vystěrkovaný povrch. Lepí se k podkladu pomocí speciálního lepidla. Celoplošně lepené dílce jsou po přilepení 100 % voděodolné.
  • Zámkové vinylové podlahy, označované také jako plovoucí neboli click, mají speciální zámkový spoj, který není potřeba lepit. Lze je použít i na nerovný podklad. Pod podlahu se umístí podložka, která povrch vyrovná. Některé druhy mají podložku již z výroby. Do vlhkých prostor volte variantu s voděodolným jádrem a voděodolným zámkovým spojem. Jediné, co musíte ohlídat, je, aby nezateklo pod samotnou podlahu po obvodu zdí. Nic, s čím by si neporadila trocha silikonového tmelu a kvalitní olištování.

Vinylové role pak najdou díky své velikosti využití hlavně v rozměrnějších prostorách. Z hlediska samotné pokládky můžete zvolit buď celoplošně lepené role anebo volně položitelné. Je však třeba počítat s tím, že volná pokládka se používá jen v místnostech do 20 m². V opravdu velkých místnostech a halách je proto lepší zvolit celoplošné přilepení.

Zaujaly vás výhody vinylové podlahy? Zjistěte, z jakých variant a designů můžete vybírat. Prohlédněte si širokou nabídku společnosti Plancher na stránkách www.plancher.cz.

About the author

angelo

Leave a Comment