Bydlení Interiér Komerční články Tipy & Triky

Luxusní ložnice nemusí stát balík

Napsáno angelo

Přečtěte si tipy, jak levně proměnit vaši ložnici v ráj luxusu a na čem naopak nešetřit.

Tapety

Tapeta je snadný způsob, jak pozvednout jakýkoli pokoj. Nabízí jednoduchou možnost, jak udělat z ložnice originální a luxusní místnost pro spánek a odpočinek. Klíčem je vybrat barvu a vzor, který vyhovuje vašemu vkusu. Pokud jste milovník moderního umění, nebojte se jít do barev. Pokud je zenový chrám vaší představou o klidném místě, zkuste jednoduché, přírodní motivy.

Osvětlení

Do ložnice ostré světlo nepatří. Nejen, že není příjemné pro oči, ani vizuálně do ložnice nezapadne. Hodí se spíše tlumené osvětlení. Vyzkoušejte LED osvětlení s regulací. Je možné na vaši postel přidat podsvícení postele? Ocení ho i partner, když budete vstávat dříve, neoslníte ho stropním svítidlem. Není nic snadnejšího, než si koupit obyčejný LED pásek a přilepit ho na rám postele. Výběr vhodného LED pásku konzultujte s prodejcem.

Květiny

Květiny volte na základě velikosti ložnice. Není úplně ideální mít místo ložnice prales. Vyvarujte se také kombinaci mnoha různých druhů rostlin. Doporučujeme zvolit 1 větší pokojovou rostlinu a doladit ji maximálně 2-3 menšími s podobnou strukturou a stejným obalem květináče.

Kde rozhodně nešetřete

Věcí, na které rozhodně nešetřete je vaše matrace. V dnešní době můžete pořídit postel s luxusním vzhledem i s nižším rozpočtem. Je nutné ji ale osadit kvalitní matrací. Jedná se sice o součást ložnice, která není prakticky vidět, má ale nejzásadnější vliv na kvalitu vyšeho spánku. Spánkem trávíme 1/3 života, investujte proto do své matrace.  Znáte luxusní matrace Curem?

Green bedroom corner with a wooden floor, a king size bed and a frame vertical poster hanging above it. 3d rendering mock up

About the author

angelo

Leave a Comment