Bydlení Inspirace pro bydlení Interiér Koupelny Kuchyně Ložnice

Barvy v interiéru: co sluší kuchyni, ložnici či koupelně?

Napsáno Nikol Blahova

Barvy hrají v našich domovech důležitou roli. Ačkoli si to spousta z vás neuvědomuje, skutečnost, které barvy zvolíte, se podepíše na vaší náladě a pocitech, které ve vás pobyt v tom či onom interiéru vyvolá. Chcete-li se doma cítit příjemněa my věříme, že určitě anosnažte se obklopit se těmi správným i barvami. V dnešním článku vám poradíme, jaké barvy a odstíny volit do tři nejfrekventovanějších místností v každé domácnosti: kuchyně, ložnice a koupelny. Vzhledem k tomu, kolik času v těchto interiérech trávíte, je potřeba, aby na vás působily příjemně. Víte, které barvy jim sluší, nebo se námi necháte inspirovat?

Kuchyně je srdce domova – které barvy se sem hodí?

Kuchyně je bezesporu středobodem každé domácnosti. Drtivá většina lidí do tohoto interiéru volí především teplejší odstíny – například cihlovou, oranžovou, žlutou či rezavou. Na tom není nic špatného a my tyto barvičky jedině schvalujeme, ovšem ještě než se do konkrétní barvy zamilujete, přemýšlejte o dispozicích vaší kuchyně: je-li malá či tmavá, sáhněte raději po jemnějších odstínech (smetanová, broskvová), je-li naopak prostorná, můžete se odvázat (křiklavě červená, vínová, zářivě oranžová). 

Ložnice je oázou klidu – jaké barvy jsou trefou do černého?

Ložnice je místem klidu, spánku, odpočinku a relaxace. Volba té správné barvy je v tomto pokoji velice důležitá, protože zde spíte, a proto byste se měli obklopit nerušivým odstínem. Spousta lidí dává přednost chladnějším barvám (modrá, zelená), kdo naopak miluje ty hřejivé, sází na jistotu (meruňková, medová).

Koupelna je místem očisty – které barvy jsou v kurzu?

Od koupelny každý z vás očekává něco jiného. Pro někoho je to místo určené k očistě těla, pro jiného naopak ozáza relaxace. Nejčastější barvy, které se vyskytují právě v těchto místnostech, jsou modrá a zelená, často pak v kombinaci s bílou a některými z vanilkových odstínů. I v tomto případě platí, že je dobré hledět na dispozice místnosti: máte-li velkou koupelnu s oknem, můžete sáhnout po tmavších odstínech či neobvyklých kombinacích (šedo-žlutá, borůvkovo-smetanová), naopak je-li vaše koupelna tmavší, zaslouží si rozzářit pomocí teplých a jasných odstínů (žlutá, oranžová).

About the author

Nikol Blahova

Veškerý volný čas trávím s prsty na klávesnici. Psaní článků se stalo mým největším koníčkem, který mě baví, naplňuje a dává do života něco nového. Neustále si rozšiřuji obzory a učím se novým věcem, které se mi hodí v reálném životě. Do svých článků se snažím dávat maximum a kousek sama sebe.

Leave a Comment