Komerční články

Pořizujete si novou vinylovou podlahu? Poradíme 5 značek, u kterých se nespálíte

Vinylové podlahy Pergo
Napsáno Jaroslav

Podlahová krytina je důležitým prvkem domácnosti. Přeci jen její vzhled je velice důležitý, protože dodává ráz celému interiéru. Přesto je nutné říct, že vzhled rozhodně není to nejdůležitější. Záleží hlavně na vlastnostech.

Z tohoto důvodu je velice oblíbená vinylová podlaha. Mezi její přednosti se řadí skvělý vzhled, kvalita a hlavně výdrž. Hospodyně potěší také lehká údržba. Zkrátka jedná se o velice populární krytinu, která rozhodně nezklame v žádné domácnosti.

Pokud také plánujete koupi právě vinylové podlahy, je dobré si ujasnit, jakou si chcete pořídit. Mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější se řadí vinylové dílce, které se podle způsobu pokládky dělí na celoplošně lepené (speciálním podlahářským lepidlem), samolepící, plovoucí neboli zámkové (click) a volně položitelné.

Vinylové podlahy v dílcích jsou dostupné v celé řadě vzorů, dekorů a barevných odstínů. Záleží pouze na zákazníkovi, jaké variantě dá přednost.

Moderní vinylové podlahy v dílcích jsou oblíbené i pro svou všestrannost. Existuje jich několik druhů, takže najdete krytinu, která se skvěle hodí do kterékoli části interiéru a je jedno, jestli se jedná o bytové nebo komerční prostory. Moderní vinylové podlahy se hodí dokonce i do vlhkých prostor, jako je například koupelna nebo kuchyně.

Důležité je vybrat správný typ, pak už není pochyb o tom, že budete spokojení. O tom, z jaké kategorie vinylových podlah vybírat, se můžete poradit s odborníky, nebo si informace načíst v odborných textech. Zkrátka základem je zvolit správný typ a dostatečnou třídu zátěže.

5 značek, kterým můžete věřit

Existuje i spousta společností, které vinylové podlahy vyrábí. Některé jsou kvalitní více, jiné méně. Připravili jsme tedy pro vás 5 prověřených značek, u kterých se nespálíte. Jedná se o roky prověřené výrobce.

Kvalitních výrobců je samozřejmě více, ale my bychom chtěli blíže představit značky Centiva, Designflooring, Parador, Pergo a Tarkett, které patří k tomu nejlepšímu, co je možné koupit.

Vinylové podlahy Centiva

Jedná se o společnost, která sídlí v USA. Centiva má dlouholetou zkušenost, protože podlahy vyrábí už přes 40 let. To už je hodně dlouhá doba na to, aby společnost stihla vychytat počáteční neduhy, které provází téměř každou firmu.

Vinylové podlahy firmy Centiva jsou oblíbené pro vysokou kvalitu. Zároveň je možné vybírat z rozsáhlé nabídky vzorů, dekorů a barev. Centiva je společností, která nic nebere na lehkou váhu. Proto jsou veškeré její vinylové podlahy absolutní špičkou na trhu.

V nabídce společnosti Centiva naleznete vinylové podlahy určené pro použití v jakémkoliv interiéru. Jednak v bytovém, ale také v komerčním prostoru. Jsou vhodné do restaurací, nemocnic atd. Vinylové podlahy Centiva jsou zkrátka odolné a zároveň snadno udržovatelné.

Pokud se rozhodnete pro podlahy z vinylu od společnosti Centiva, připravte si vyrovnaný a vyhlazený podklad pro novou podlahovou krytinu. Pokládka vinylových podlah Centiva se provádí celoplošným lepením na předem vyrovnaný a vyhlazený podklad.

Vinylové dílce Centiva nabízíme ve 4 produktových řadách: Contour, Event, Victory a Venue.

Vinylové podlahy Centiva

Vinylové podlahy Centiva

Vinylové podlahy Designflooring

Také společnost Designflooring má dlouhou minulost. Pokud bychom šli po stopách historie, došli bychom až do Velké Británie před 40 lety. Právě tam je kolébka společnosti Desingflooring. Od té doby se z provinční firmy stala společností nadnárodní. Vinylové podlahy Desingflooring se vyváží do celé Evropy. Mezi největší odběratele se řadí Německo, Nizozemí a Francie.

Vinylové podlahy Desingflooring jsou oblíbené i pro svůj vkusný design. Jednotlivé dekory vychází z předloh skutečného dřeva, tepaného plechu, nebo přírodního kamene. A jsou vskutku perfektní.

O tom, že se jedná o skvělé podlahové krytiny, svědčí i fakt, že je můžete nalézt takřka všude. Skvěle se hodí do domácností, ale i do komerčních prostor. Jinými slovy. Můžete na ně narazit na návštěvě u přátel, ale i ve vytížených komerčních prostorách (nákupní centra, školy, nemocnice…).

Vinylové podlahy Desingflooring se dodávají v pásech, nebo ve čtvercích různých rozměrů, které se lepí celou plochou na podklad. V nabízeném sortimentu však nechybí ani dílce určené pro plovoucí pokládku. Za zmínku stojí také kolekce LooseLay. Jedná se o vinylové dílce bez zámkového spoje určené pro rychlou instalaci bez nutnosti lepení – řadí se do kategorie volně-položitelných podlah.

Prvotřídní podlaha si žádá kvalitní výrobní materiály. Právě díky materiálům jsou podlahy DesignFlooring velice odolné, stabilní a zároveň krásné na pohled. Umístit je můžete do jakékoliv místnosti domácnosti. Výhodou je, že je možné je použít i do prostor s teplovodním podlahovým vytápěním.

Vinylové podlahy Designflooring

Vinylové podlahy Designflooring

Vinylové podlahy Parador

Tentokrát zabrousíme do německých vod. Parador je totiž německá značka, která je známá pro své kvalitní vinylové podlahy s klasickým, ale i avantgardním designem. Je to typická německá práce, která se vyznačuje špičkovými materiály a vysokou kvalitou zpracování.

Vinylové podlahy Parador jsou velice oblíbené po celém světě. Klienty oslovuje propracovaný design, který se hodí do běžných, ale i nejmodernějších interiérů. Tradičně táhnou vinylové podlahy věrně imitující dřevo, ale v nabídce je i spousta jiných možností.

Skvělé vlastnosti vinylových podlah Parador jsou důvodem, proč se hodí do všech prostor. Vinylové podlahy této značky jsou i voděodolné, takže je s klidem na duši můžete nainstalovat i do prostor jako je kuchyně nebo koupelna.

Vinylové podlahy Parador jsou vhodné také pro alergiky, jsou antistatické, neobsahují nebezpečné látky, nedrží se na nich prach a jsou velmi snadné na údržbu.

A teď několik technických údajů. Vinylové podlahy Parador jsou k dostání jako čistý vinyl, ale i na nosné HDF desce. Záleží, čemu dáte přednost.

Veškeré vinylové podlahy značky Parador jsou rozčleněny do tří základních řad – Basic, Classic a Trendtime.

Vinylové podlahy Parador

Vinylové podlahy Parador

Vinylové podlahy Pergo

Dlouhá životnost, vysoká kvalita a pěkný design. To jsou vinylové podlahy Pergo.

Pergo je americká společnost, která nabízí u svých vinylových podlah vskutku úchvatný estetický zážitek. Design je inspirován kůží, břidlicí a dřevem. Jedná se o velice podařené kousky, které dodají každému interiéru ten pravý šmrnc.

Vinylové podlahy Pergo mají mnohem více předností. Potěší také tím, že jsou velice měkké na dotyk, takže si chození po této podlaze budete užívat. Kolikrát zákazníci říkají, že chodí po bytě na boso, protože je to velice příjemný pocit.

Dalším plusem jsou její další vlastnosti. Vinylové podlahy Pergo jsou vysoce odolné proti vlhkosti a poškození, vyniká ohnivzdorností, antistatickými a antialergenními vlastnostmi.

Podlahové krytiny Pergo je možné instalovat dvěma způsoby. Buď lepením na podklad, nebo volným položením bez lepení – praktický CLICK systém pro plovoucí pokládku.

Vinylové podlahy Pergo

Vinylové podlahy Pergo

Vinylové podlahy Tarkett

Dlouhá tradice, ale moderní pojetí. To jsou vinylové podlahy Tarkett. Jedná se o společnost původem z Francie. A pokud mluvíme o dlouhé tradici, pak myslíme opravdu dlouho. Společnost Tarkett se totiž výrobou podlahových krytin zabývá už více než 120 let.

O kvalitě vinylových podlah Tarkett mluví i fakt, že se vyváží do 100 zemí po celém světě.

Vinylové podlahy Tarkett jsou ideální volbou do moderních interiérů, u kterých podtrhnou kvalitu celého bydlení. Celý interiér navíc příjemně zútulní.

Skvělé je také čištění, které je velice jednoduché. Díky tomu budete žít v čistém a zdravém prostředí.

Protože se jedná o zavedenou a velkou společnost, nabídka je opravdu široká. Pokud nemáte rádi omezený výběr, pak budete spokojeni. V nabídce můžete vybírat ze široké palety produktů různých barev, vzorů a provedení. Zkrátka, vyberete si podle svého gusta.

Vinylové podlahy Tarkett

Vinylové podlahy Tarkett

About the author

Jaroslav

Leave a Comment