Komerční články

Výběr zahradního nábytku

Napsáno angelo

V dnešní době není výběr nového nábytku jednoduchou záležitostí, neboť existuje tak široká nabídka produktů, že je opravdu těžké se rozmyslet pro jedinou variantu. Nejinak je tomu i v případě zahradního nábytku, který najde uplatnění jak na zahrádce, tak i na terase či v altánku nebo pergole. Jak tedy vybrat správný zahradní nábytek?

Důležité je zejména rozmyslet si, co od nábytku očekáváme – jestli bude ukrytý pod střechou nebo jestli bude muset každodenně čelit povětrnostním vlivům, kolik u něj bude obvykle sedávat osob, kolik hodláme investovat času i peněz na jeho pořízení a údržbu, jestli hodláme s nábytkem častěji manipulovat a mnohé další faktory.

Zahradní nábytek by měl napomoci vytvořit příjemnou atmosféru pro posezení venku či grilování. Měl by být tedy celkově sladěn s Vaší zahradou, neměl by zbytečně vyčnívat a působit rušivě. Při nákupu je tedy vhodné mít již představu o tom, kam přesně nábytek na zahradě umístíme a jestli se tam bude vůbec hodit.

Zahradního nábytku existuje mnoho druhů. Mezi nejlevnější varianty patří různé stoly či židle z plastu, které se snadno přenáší a většinou jdou také rychle složit. Navíc se velice snadno udržují v čistotě, postačí je pouze čas od času otřít mokrým hadrem či umýt. Nevýhodou takového nábytku je zejména nízká nosnost, často se stává, že se židle či křeslo prohnou nebo zcela prasknou. Dále nepůsobí tento nábytek příliš dekorativně.

Oproti plastovému nábytku má dřevěný zahradní nábytek celou řadu výhod. Bude mít zároveň dekorativní funkci a pomůže vytvořit jedinečnou atmosféru Vaší zahrady, vydrží sloužit po mnoho let a přitom se stejně snadno udržuje čistý. Posezení u masivního zahradního stolu je navíc mnohem příjemnější a pohodlnější, neboť nehrozí, že by došlo k prohnutí židle nebo stolu. Zahradní nábytek z masivu si navíc můžete vybrat v již hotových sestavách – to Vám výrazně ušetří čas při rozhodování, jaký nábytek se k sobě vzájemně hodí.

About the author

angelo

Leave a Comment